kondoom ja klamüüdia 29.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Ravisime hiljuti koos partneriga klamüüdiat, uusi proove pole veel küll võetud(ooteaeg), kuid probleem on seksis.Raviarst keelas vahekorras olemise ravi ajal, kuid kas siis ka kondoomi kasutades pole see lubatud? Muidu ju räägitakse, et kondoomi kasutades kaitseme end suguhaiguste eest. Kuidas siis on asjalood sellise olukorras? Proove tuleb anda veel mitmel korral ja see on tõesti pikk aeg seksist loobumiseks. Milline oleks õige käitumine? Kas siis kondoomid kaistevad klamüüdia eest või mitte?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kaitstud vahekord üldjuhul kaitseb sugulisel teel levivate haiguste eest, aga kahjuks siiski mitte alati. Probleem on eelkõige nendes haigustes, mis võivad lokaliseeruda mitte ainult tupes, vaid ka näiteks suurtel häbememokkadel ja/või isegi ekstragenitaalselt (enamlevinutest näiteks esmane süüfilis,genitaal-

herpes, kandidoos).

Kui haigustekitajad lokaliseeruvad suurtel häbememokkadel ja/või ekstragenitaalselt, siis ei pruugi kondoomi kasutamine nende ülekannet seksi ajal takistada, isegi mitte siis kui kasutatakse kondoomi.

Urogenitaalse klamüdioosi levikut peaks aga kondoom üldiselt takistama - muidugi ainult siis kui seda kasutatakse õigesti.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi