punnid 29.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Mul on selline mure,et mul on õlgade ja jalgade väliskülgedel sellised väiksed,tihedada punnikesed.Osad on mädased,osad mitte.

Aeg ajalt nad kaovad,kuid tekivad tagasi.

Kas oskate öelda millega võiks tegu olla? Ise olen 27a. naine.Tavaliselt kaovad nad suvel või kui käin solariumis.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Tegemist on üsna tavalise probleemiga. Erialakirjanduses on andmeid, et isegi 50 % täiskasvanuist on kasvõi lühiajaliselt taolist häiret kogenud, mistõttu probleemi peetakse füsioloogiliseks nähtuseks. Eraldi grupi moodustab aga pärilikult edasiantav vorm, mis algab juba lapsepõlves ja kestab ka täiskasvanueas. Nahakaredus esineb õlavarte tagakülgedel ja reite eespindadel, vahel ka tuharatel ja küünarvartel. Nahasõlmekeste tekkimist põhjustab karvanääpsu sarvestumishäire, mille tulemusena moodustub karvanääpsu suudmesse sarvaine korgike, See muudabki nahapinna karedaks ja vahel ka veidi sügelevaks. Kitsaste riiete kandmisel või abrasiivsete nahahooldusvahendite kasutamise tagajärjel võivad aga muidu nahavärvi või veidi roosakad nahasõlmekesed muutuda punetavateks ja mädasteks Ainult sellistel puhkudel tuleb nahaarsti poole pöörduda. Haigus taandub iseenesest suvel.. Arvan, et naha olukorra stabiilsena hoidmiseks tuleb vältida liigsagedast pesemist seebi ja seebitaoliste vahenditega ning oluline on kasutada pehmendavaid kreeme. Päikesevaesel perioodil võiks tarvitada nn. nahavitamiine. Dermatoloog S.Liiv

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Punnid jalgadel

Tere!

Mul on juba väikesest lapsest peale jalgadel vistrike ja komedoonide moodi
punnid. Kuidas neist lahti saada?

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kui punnid muret teevad, siis tuleb dermatoloogi konsultatsioonile pöörduda, sest ilma vistrikke üle vaatamata pole võimalik korrektset diagnoosi püstitada ega ravi määrata.

Lugupidamisega,
Loe edasi

punnid

Tere!
Kuidas saada lahti punetavatest tuhara lihastest - oleksid just kui pisikesed punnid seal. Aeg-ajalt taandub, kuid on olnud juba aastaid.
Samas on ka punnid näonahal, kuigi vanust 26. ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Sellise probleemiga peaks pöörduma nahaarsti vastuvõtule, sest tõenäoliselt on tegemist follikuliidiga.

Loe edasi

punnid

tere!
olen 16 aastne tüsruk ja ma thatsin küsida, et mis on põhjuseks, et mul on tekkinud rinna peale väikesed punnid (nagu vistrikud) mis kohati sügelevad. on see tavaline nähtus või peaksin arsti ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui Teil on "sügeleva iseloomuga punnid" rindkerele, siis tuleks igal juhul pöörduda arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Punnid peas

Aeg-ajalt tekivad peanahale juuste alla punnid. Mõned on väikesed teravad, teised muhulaadsed. Mõlemal juhul on nad valusad, tunda kammides ja katsudes. Mis see võiks olla?

Vastas dr Sirje Liiv

Pöörduge selles küsimuses nahaarsti poole.

Loe edasi

Mure naha pärast.

Miks tekkivad tuharatele vinnide taolised punnid?Kuidas neist vabaneda?

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist võib olla akne erivormiga. Raviks pöörduge nahaarsti poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi