Klamüüdia 25.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuna mul diagnoositi klamüüdia ja see levib vaid sugulisel teel. Olen oma noormehega koos olnud 2,5 aastat ja selle aja jooksul olnud vahekorras vaid temaga. Ta väidab, et ei ole samuti kellegi teisega peale minu meie suhte ajal maganud. Kas siis on võimalus, et võisin nakkuse saada oma eelmiselt partnerilt, kellega olin koos enne seda? Sest niikaua kui mäletan, on mul viimastel aastatel voolus olnud kuidagi imelik ja menstruatsioon ebakorrapärane. Olen käinud kontrollis, kas on võimalus, et seda varem ei avastatud?Ette tänades...

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kuna mitte ühegi analüüsi põhjal ei saa öelda kuna Te nakkuse saite,siis ei saa välistada,et nakatusite enne intiimsuhete algust oma praeguse noormehega.Urogenitaalne klamüdioos kulgeb naistel enam kui pooltel juhtudel asümptomaatiliselt, mistõttu tema avastamine on küllaltki keeruline.

Klamüdioosi avastamiseks kasutatakse erinava tundlikkusega uuringumeetodeid, kusjuures teinekord pole võimalik leida tekitajat ka väga kõrge tundlikkusega uuringumeetodit kasutades(nn.vale-negatiivne reaktsion). Kui Te külastasite raviasutust,kus kasutati vähemtundlikku uuringumeetodit, siis on igati seletatav, miks Teil varem haigustekitajat ei leitud.Seega - on võimalik küll, et nakatusite 2,5 aastat tagasi,aga haigustekitaja leiti üles alles nüüd.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi