Klamüüdia 25.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 16 nädalat rase, raseduse alguses tehti mul DNA meetodil klamüüdia test, mis oli negatiivne. Seoses elukoha vahetusega, vahetasin arsti ja tehti veel kord analüüsid 12 nädalal, kus klamüüdia osutus positiivseks. Vahepeal nakatumine on võimatu, kuna pole oma mehega vahekorras olnud.Enne rasedaks jäämist sai ka analüüsid tehtud, et just välistada selliste asjade esinemine. Selle vastus oli ka negatiivne. Millist analüüsi uskuda ja kas teha läbi antibiootikumide kuur või mitte? Ning kas see tuleks teha kohe või vahetult enne sünnitust?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Teil leiti laboratoorselt kinnitatud urogenitaalne klamüdioos,siis peaksite igal juhul vastava ravi tegema.Teie günekoloog kirjutab Teile välja antibiootikumi,mida on lubatud kasutada raseduse ajal.

Mis puutud varasematesse negatiivsetesse analüüsidesse,siis nn.vale-negatiivsete tulemuste esinemine on võimalik, teinekord ka kõige tundlikumaid uuringumeetodeid kasutades.Analüüsi tõene vastus oleneb väga paljudest asjaouldest - kasutatud uuringumeetodi tundlikkus, haigustekitaja olemasolu/puudumine uuritavas materjalis teatud ajamomendil, uuritava materjali võtmine, uuritava materjali transportimine,uuritava materjali ettevalmistamine/töötlemine laboratooriumis jne.Kui kasvõi ühes lülis toimub väiksemgi kõrvalekalle,ei pruugi hilisem tulemus tõeseks osutuda.Vale-negatiivseid vastuseid esineb igal pool maailmas,mitte ainult Eestis. Meditsiin on võimas,aga mitte kõikvõimas.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi