HIV 20.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kaua on hiv-viiruse peiteaeg st. mis aja jooksul pärast nakatumist näitab veri 100% hiv-viiruse olemasolu organismis. Kui on inimesel diagnoositud süüfilis ja nakkus on saadud u.2 kuud tagasi, kas pärast süüfilise ravikuuri, kus tuleb anda mitmeid vereproove, st. vere korduvat kontrollimist, kontrollitakse ka korduvalt koos kõigi kordadega hiv-olemasolu veres.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Aeg, mille jooksul pärast nakatumist muutub uuring HIV-viiruse suhtes positiivseks, on indiviiditi üsna erinev. Analüüs võib muutuda positiivseks juba kuu möödudes peale nakkust, aga ka tunduvalt hiljem. Üldjuhul on kolm kuud see, mille jooksul võimaliku nakkuse korral uuring HIV-viiruse suhtes muutub positiivseks.

Mis puutub uuringutesse HIV-viiruse suhtes süüfilise järelkontrolli ajal, siis pole küll kindel, et neid uuringud Teile üldse tehtud on. Tavaliselt arst küsib patsiendilt, kas ta soovib vastavat uuringut ( kõik uuringud on ju vabatahtlikud ) ja ainult patsiendi vastava soovi olemasolul teeb täiendavad analüüsid. Seega tuleks Teil igal juhul oma raviarstilt järele pärida, kas süüfilise järelkontrolli ajal on ka tehtud uuringud HIV-viiruse suhtes.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HIV kartus

Tere!

Olin kaitsmata vahekorras välismaalasega u. pool aastat tagasi, siiani pole olnud julgust minna HIV testi tegema. Selline küsimus - hiljuti oli mul mandlioperatsioon ja tehti tavalised ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Operatsiooni eelselt ei tehta patsiendile uuringuid HIV-i suhtes. Uuringuid HIV-i suhtes tehakse ikka ainult spetsiaalselt kui inimene seda ise soovib teha lasta.

Loe edasi

HIV

Tere.
Kui suur on tõenäosus saada HIV viirus, kui on 1 kord aetud habet HIV-positiivse inimese zhiletiga. Sisselõiget ei toimunud, kuid hirm on siiski suur.
Lugupidamisega, Toomas

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Toomas,
Tõenäosus on küll väike, aga kahjuks mitte olematu. Soovitaksin kindlasti teha uuringud HIV-i esinemise suhtes - kasvõi hingerahu huvides.
Lugupidamisega,
Airi Põder

Loe edasi

Hiv!

Tere mul on küsimus,kui kaua on hiv-positiivse veri nakatumisvõimeline,n.kui ta n on kuskile ära kuivanud ja mu limaskest ,mis on vigastatud puutub sellega kokku,kui suur on nakatumistõenäosus?Nahk pealt ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Vähemalt neli nädalat.

Loe edasi

HIV

Tere

Küsimus järgmine- kas HIV- i on võimalik avastada ka tavalisest veenist võetud vereproovist (koguvere proov) või mingist muust mitte spetsiaalselt antud viiruse avastamiseks tehtud proovist?

Vastas dr Heli Raudsepp

HIV analüüsi tehakse veeniverest,kuid ainult siis, kui inimene seda ise soovib.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi