Süüfilis rasedal 01.11.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus oleks järgmine: olen 14 nädalat rase ja süüfilise test oli positiivne ning mind saadeti kordusuuringule Hiiule, mille analüüsid ei ole veel teada. Kui see peaks ikkagi positiivseks osutuma, siis millised on tagajärjed? Olen kuulnud, et rasedus tuleb katkestada-on see nii???
see , et analüüs oli positiivne on mull täielikuks uudiseks. Olen kuulnud, et seda saab teada vereanalüüsi kaudu, olen ise doonor juba 5 aastat, kas sealt siis ei tule välja, et põen sellist haigust???Olen väga mures just loote pärast?
Mis te arvate kõigest sellest ja mis on variandid, mis võivad kaasneda positiivse tulemuse põhjal?

Murelik tulevane ema

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõigepealt tuleks teha kordusanalüüsid, sest raseduse korral võib esineda mõnikord analüüsi valepositiivsust. Kui selgub, et Te olete haige, siis tuleb Teid ravida rasedatele ettenähtud skeemi alusel ja rasedust katkestada pole vaja.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

mure

um. viis aastat tagasi avastati süüfilis sain siis ravi ja olen vahepeal teinud korduv analüüse mis on olnud korras (negatiivsed) olen nüüd rase um.18-19nädalat. raseduse alguses tehtud proovid olid negatiivsed. ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ole kindel, et Teiega on kõik korras, kuid kui muretsete, siis rääkige sellest oma günekoloogile. Ta võib analüüsi korrata. Süüfilis,mis on korralikult ravitud, ei saa kuidagi ´välja lüüa`.

Loe edasi

kandidoos vms?

Olen M35. Tekkis suguti pea punetus ja midagi haavandi taolist ka. Läksin kontrollima. Tulemused: HIV - neg, süüfilis- neg, trihhomooos- neg, klamüüdia - neg., mingi bakterioloogiline uuring - ei tuvastanud ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäoliste võis tegu olla kas kandidoosi, bakteriaalse infektsiooni või kontaktdermatiidiga.

Loe edasi

Süüfilis

Kui on varem põetud süüfilist ja see ka välja ravitud, kas on võimalik, et aastaid hiljem on süüfilise TPHA test positiivne? Kas raseduse ajal võib süüfilis uuesti välja lüüa?
Ette tänades Kaja

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Süüfilise diagnoosimisel ja raviefektiivsuse hindamisel pole oluline mitte niivõrd see kas analüüs on positiivne, vaid kuivõrd on muutunud vastava analüüsi positiivsuse tase.
Seetõttu, et hinnata ...

Loe edasi

Süüfilis ja bakteriaalne vaginoos

Minu naisele määrati ravi bakteriaalse vaginoosi vastu. Olen aru saanud, et selle tekkepõhjused on seni arstidele ebaselged. On see nii?
Sama haigust kahtlustas endal ka sõbranna. Uuringutel leiti ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Süüfilis ja bakteriaalne vaginoos on kaks täiesti erinevat haigust. Süüfilis on klassikaline sugulisel teel leviv haigus, millel mõnikord täiesti puuduvad kliinilised avaldumisvormid, mistõttu seda haigust ...

Loe edasi

süüfilis

Tere!

Meil on sellised küsimused:

2 aastat tagasi ma olin haigestunud süüfilise; minu mehel võeti analüüsid ka, aga ta oli terve; 15 päeva mina olin Tallinna Nahahaiguste Haiglas ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Tatjana!

Ma olen päris kindel,et varajasest süüfilisest raviti Teid Tallinna Nahahaiguste Haiglas kaks aastat tagasi terveks. Usun,et Teil suus olevad haavandid,samuti suurenenud ...

Loe edasi

suguhaiguse levik

Kas on võimalik suguhaiguse (gonorrõa) levimine vanematelt lastele,

viibides näiteks koos vannis, saunas või kasutades ühtesid toidunõusid

jne. Ette tänades.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud küsija!

Sugulisel teel levivad infektsioonid on saanud oma nime nende haiguste levikuviisi järgi - see tähendab.et need haigused levivad sugulisel teel.

Küll võib esineda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: