vitiliigo 14.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma tahaks teada, et kas Eestisse on juba jõudnud ravim vitiliigo vastu, kuulsin,et enam pole nii võimatu kehalt valgeid laike kaotada ja kui see tuleb, palju hakkab ravi maksma?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ravimit vitiliigo raviks ei ole Eestis registreeritud. Eriala konverentsidel või firmade poolt isiklikult küll ei tea, et midagi lootustandvat tulekul oleks. Kasutatud on mitmeid ravivõtteid, millest mõned ka ajutist tulemust andvad, kuid, et midagi jäävat?

Tean, et kasutusel on geel Vitix.

Ravimi maksumuse kohta mul andmed puuduvad.