sügelus 09.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt minu küsimus on järgmine.

Olen 25 aastane, regulaarset suguelu elav lasteta naisterahvas.

Umbes 3 kuud tagasi on mulle häbeme piirkonda tekkinud sügelus.

Nimelt ei ole näha mingeid punne, nahahaavandit ja sügelus, kui selline on tunda ainult öösiti.

Hommikul avastan, et olen ennast kratsinud.

Kratsimise tagajärjel on naha pind kaetud (näide: nagu peas olev kööm) valge katuga, mis nagu kestendab.

Olen käinud naiste arsti juures, kuid minu proovid on olnud korras.

See sügelus, mis öösiti on ei ole koguaeg, see on periooditi.

Voolust mul ei ole, kõik on nagu normaalne. Samuti olen pesu pesnud jka erinevate pesupulbritega, nii, et sellest see olla ei saa.

Ma olen ka väga hügieenist kinni pidav inimene, kuid ei saa aru kustkohast selline asi on tulnud.

Ma vahest lihtsalt ei kannata seda enam välja, kuhu ma peaksin pöörduma?

Palun aidake.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Nahaarsti poole pöördumine oleks õige tegu. Häbeme piirkonnas võib olla mitmeid erinevaid nahahaigusi ning seetõttu ei tahaks siin ennustama hakata.