Lõhed sõrmeotstes 19.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline,et sõrmeotsad kipuvad lõhenema.Töötingimused head,ei puutu kokku mingite kemikaalide ega vedelikega.Aga sõrmeotstesse tekivad väga valusad väikesed lõhed,mis paranevad visalt.Arme ei jää õnneks.Ja ka küüned on rabedad,kihiliselt kooruvad.Küüntega saab siiski hakkama,kui katta kaitsva tugeva lakiga,aga lõhed teevad valu,igale poole jäävad ette ja on koledad.Mis salv või rohi Teie arvates võiks olukorda natukegi leevendada?

Tänan,kui vastate!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, KliinikOlukorra parandamiseks soovitan teil regulaarselt kasutada lisaks juba eelnevale korduvalt päeva jooksul mõnda rasvast kreemi. Ööseks isegi paksema kihina ja puuvillaste kinnastega. Samuti soovitan kätele parafiin vanne teha.

Nimetate küll töötingimused kätele heaks, aga on ehk hobisid, mistöttu olete sunnitud just sörmeotstega tööd tegema. Naisterahvas koob, õmbleb, teeb lelleseadeid.

Igapäevaseid kodutöid tehes soovitan teil võimalusel kasutada puuvillase voodriga kummikindaid.

Kui olete juhuslikult lapsena allergik olnud, siis tuletab see ehk krooniline haigus end jälle meelde.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Naha ketenuds silmadel, kätel, kõrvades

Tere,

Sellised mured:
Mõlema silmalau peale tekib pidevalt ketendus. Mõnikord isegi väikesed lõhed.
Mõlemasse kõrva auku tekib aegajalt samuti ketendus.
Kätel (sõrmenukid) ...

Vastas dr Sirje Liiv

Eelpoolkirjeldatud nahamuutused ei ole omased seenhaigusele. Kuid varbavahedest võiks küll teha seeneanalüüsi.

Loe edasi

nahalõhed sõrmeotstes

Mis võib olla põhjuseks, kui sõrmede otstesse on tekkinud nahalõhed - kas on organismis mingi aine puudus või on tegu mõne seenhaigusega ? Kreemitamine ei aita.

Vastas dr Sirje Liiv

Seenhaigus see ei ole, kuid nahahaigusega on küll tegemist. Ravi määrab nahaarst

Loe edasi

kannas lõhed

Tere.
Olen mures oma jala kandade pärast.Kas tegemist on seenhaigusega,kui kanndades on lõhed ,olen jalgu leotanud ,kanna riiviga puhastanud ja määrinud jala kreemidega ,vaseliiniga aga kannas on ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kannanaha paksenemist, ketendamist ja lõhenemist võivad esile kutsuda nii seenhaigus kui ka mõned teised nahahaigused, samuti vanusest tingitud ainevahetsulikud muutused. Et seda küsimust täpsustada, ...

Loe edasi

lõhed suunurkades

Olen 62 aastane naine.Minu pidevaks mureks on lõhed suunurkades.Eriti sügis-talvisel perioodil.Olen kasutanud zn sisaldavaid salve ja hügieenilist huulepelka a ja e vitamiini sisaldusega ja astelpaju õli.Ja ...

Vastas dr Sirje Liiv

Perearst või nahaarst kirjutab teile retseptiravimi lõhede vastu. Kindlasti on vaja selgitada ka põhjus, miks lõhed tekivad.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi