Lõhed sõrmeotstes 19.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline,et sõrmeotsad kipuvad lõhenema.Töötingimused head,ei puutu kokku mingite kemikaalide ega vedelikega.Aga sõrmeotstesse tekivad väga valusad väikesed lõhed,mis paranevad visalt.Arme ei jää õnneks.Ja ka küüned on rabedad,kihiliselt kooruvad.Küüntega saab siiski hakkama,kui katta kaitsva tugeva lakiga,aga lõhed teevad valu,igale poole jäävad ette ja on koledad.Mis salv või rohi Teie arvates võiks olukorda natukegi leevendada?

Tänan,kui vastate!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Olukorra parandamiseks soovitan teil regulaarselt kasutada lisaks juba eelnevale korduvalt päeva jooksul mõnda rasvast kreemi. Ööseks isegi paksema kihina ja puuvillaste kinnastega. Samuti soovitan kätele parafiin vanne teha.

Nimetate küll töötingimused kätele heaks, aga on ehk hobisid, mistöttu olete sunnitud just sörmeotstega tööd tegema. Naisterahvas koob, õmbleb, teeb lelleseadeid.

Igapäevaseid kodutöid tehes soovitan teil võimalusel kasutada puuvillase voodriga kummikindaid.

Kui olete juhuslikult lapsena allergik olnud, siis tuletab see ehk krooniline haigus end jälle meelde.