juuste muutused 17.06.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
18 aastasel tütarlapsel on probleem juuste hõrenemisega, mis on kestnud ligi kaks aastat ja tänaseks on üksikud õrnad krussis karvad, lisaks on ka pea sügelus ja kõõm. 6 kuud tagasi olid ka juuste pikendused, mis tulid iseenesest ära koos oma juustega. Varasemalt on sagedasti külastanud solaariumi. Praegu kasutab nizorali ja juuksekasvu soodustavat toidulisandeid (kalamaksaõliga). Kas probleem on ajutine, seni kuni kasvab uus juus või tuleb mõelda ravimitele.

Tänades lapsevanem

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõige õigem oleks tüdrukut oma silmaga näha, et hinnata juuste väljalanguse astet ning peanaha seisundit. Teie poolt kirjeldatud olukorra tingimustes on mõnikord vajalikud retseptiga väljakirjutatavad ravimid või füsioteraapia protseduurid.