HPV-viirus 05.05.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

1,5 aastat tagasi avastati mul HPV viirus. Tookord oli tegemist madala tüübiga HPV-6. Olin sel ajal esimesi kuid rase. Nüüd aasta peale sünnitust tehti see test uuesti. PAP oli I, aga HPV-6 on vahepeal saanud HPV-52, mis minu arsti sõnul on väga kõrge risk. Sellest tulenevalt on mul paar küsimust:

1. Kuidas on nii lühikese aja jooksul saanud madalast riskist nii kõrge risk ja kas peaksin selle pärast väga mures olema?

2. Kahjuks ei leia mitte kusagilt ühtegi märget genotüübi 52 kohta. On see üldse vähiga seostatav ja kõrge riski tüüp?

3. Kas emakakaelahaavand võib kuidagi viiruse kulgu mõjutada? Asi nimelt selles, et ükski arst ei näe põhjust selle eemaldamiseks.

4. Kas viirusekandjana võin tarvitada antibeebipille? Olen enne rasedust tarvitanud 6 aastat Harmonetti.

5. Öeldakse, et tugev organism saab aja jooksul ise viirusest võitu. Kahjuks on mul sünnist saadik allergia, mille tõttu võib minu immuunsussüsteemi lugeda nõrgaks. Kas see tähendab, et mingit ravi võimalust ei ole ja pean elu lõpuni vähi teket kartma?

Päris palju küsimusi tuli, loodan, et saate aega vastata.

Ilusat kevadet,
Terje

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

HPV 52 on tõepoolest kõrge kantserogeense riskiga HPV genotüüp. Kõik edasised küsimused peaksid aga olema adresseeritud günekoloogile, sest on kindel juhend, mille alusel günekoloog peab Teiega edasi tegema. Tundub kummalisena, et emakakaela tõenäoliselt erosiooniga midagi ei tehta. Võimalik, et sellele on mingi seletus. Ma arvan, et võiks konsulteerida mõne teise günekoloogiga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HPV viirus

Tere
kysimus on järgmine: Kas HPV viirust saab määrata vereanalüüsist või peab proovi võtma suguelundist?

Vastas dr Heli Raudsepp

Proov tuleb võtta suguelundist.

Loe edasi

suguhaigus


Kuidas avaldub papilloomviirusesse nakatumine meestel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Meestel põhjustab HPV viirus teravaid kondüloome suguelundil.

Loe edasi

hpv viirus

Tere.

Mul leiti hpv viirus, olen naine. Viiruse tüve ma veel ei tea. Kondüloome me partneri peeniselt ei ole leidnud. Kas see tähendab, et mu partner ei ole hpv-sse nakatunud? Kas me peame ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Maailmas on avastatud üle 100 erineva HPV viiruse tüübi ja enamik neist pole inimesele ohtlikud. Üldjuhul on HPV viiruse teatud tüüpide esinemine üldse riskifaktoriks eelkõige naisele, põhjustedes mõnevõrra ...

Loe edasi

hpv

Tere.

Mul diagnoositi hpv viirus. Lähen ka kolposkoopia uuringutele. Kas kolposkoopiasse saadetakse patsiendid, kellel on juba leitud pap testi tulemusena viiruse tüvi,mis võib olla pahaloomuliste ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Oluline on HPV viiruse tüvi - mõned HPV viiruse tüved on healoomulised, teised mitte.Seetõttu oleneb Teie prognoos suuresti Teil avastatud HPV viiruse tüvest.
Laste saamist HPV viiruse esinemise ...

Loe edasi

hpv

Tere! Mul on diagnoositud HPV viirus ning küsimus on selline, et kui ma partnerit vahetan, kas ta nakatub? Ning kui ohtliku haigusega üldsegi tegemist on?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

HPV on viirusinfektsioon, mille olemasolu korral on alati võimalik partneri nakatamine. Samas, nagu ka kõigi teiste viiruslike sugulisel teel levivate infektsioonide puhul, on nakatumine võimalik aga sugugi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi