Lisaküsimus halvasti paraneva lõhe kohta suunurgas 25.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kuidas on seotud vanus lõhega suunurgas? Olen 45 aastane.Millistele kroonilistele haigustele võib viidata halvasti paranev lõhe suunurgas?Kui tegemist on kroonilise haiguse tagajärjega,kas siis kreem annab leevendust?

Tänades

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Vanadel inimestel ja diabeedihaigetel on kõrgenenud valmidus kandidootiliseks protsessiks ning seetõttu ka ravi erineb infektsioosse suunurga ravist. Kui Te ei põe diabeeti, on suure tõenäosusega tegemist infektsioosse suunurgaga ning tuleb siiski arsti vastuvõtule pöörduda, sest vajalik ravim on retseptiravim.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Võimalik suguhaigus

Aastavahetuse ajal olin vahekorras ühe tüdrukuga, peale vahekorda kolme päeva pärast avastasin sugutilt imelikud punakad täpid, mis ei tee valu, samas oli mul enne vahekorda suunurgas ka ohatis, mis ravile ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kõige suurema tõenäosusega võib tegu olla kas kandidoosi või herpesega. Täpse diagnoosi saaks panna ikka peale haiguskolde nägemist.

Loe edasi

Lõhe suunurgas

Kaks kuud tagasi tuli suu nurka lõhe,mis ei parane kuidagi ära.Kas on mingi aine või vitamiini puudus ?Mida teha edasi?

Vastas dr Heli Raudsepp

Kui vana Te olete? Kas põete mingeid kroonilisi haigusi? Kui ei, siis on tegemist Angulus infectiosuse ehk infektsioosse suunurgaga. Et raviks vajalik kreem on retseptiravim, tuleb Teil pöörduda nahaarsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi