Juuste väljalangemine 13.12.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 24a naine. Mind on juba aastaid -8 vaevanud juuste väljalangemise probleem. algas kuskil 15-16 aastaselt, siis kasutasin igasugu raviśampoone, hiljem otsisin abi vitamiinidest, tegin kõik võimalikke mökse mida soovitati.
siis kuskil 21 aastasena kirjutas arst välja Diane 35- mille tagajärjel juuste väljalangemine lõppes ja need hakkasid mühinal kasvama. Kuid igavest neid tablette ju võtta ei saa ja hakkasid ka kõrvalmõjud ilmnema (kehakaalu tõus).
Siis lõpetasin peale2,5 aastat nende tarbimise- mis järel 4 kuu pärast olen sama probleemi ees, mis 3 aastat tagasi. kõik kohad, padjad, põrandad, riided on juuksekarvu täis- lihtsalt nii tüütü ja lootusetu on see probleem. Kestnud nüüd juba stabiilselt 3,5 kuud.Samas olen andnud nii kilpnäärme, mees ja naissuguhormoonide analüüsid- kõik on olnud parimais korras. Nii närviline elu, mul nüüd ka pole, et sellst peaks see probleem olema.Mis võib veel olla probleemiks? Mida peaksin kontrollima?Kas ma saan ka kunagi oma elus, sellest probleemist lahti? Päevas arvan, et eemaldub minu peast kuskil 100..ja rohkem karva. pesupäeval kõvasti rohkem. Viimased kuu aega olen kasutanud ka Viviscali tablette ja määrinud ähe mingit peanaha vereringet elustavat vedelikku. Aga juuksed jäävad igapäev ikka õhemaks ja nõrgemaks. Mida teha?
Ette tänades, Kairi

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ma arvan, et enne kui midagi soovitada, peaks Teid nägema, et täpsustada juuste väljalanguse tüüp (difuusne või androgeenne) ning sellest lähtuvalt saab alles ravisoovitusi jagada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

juuste väljalangemine

Olen 24aastane meesterahvas ja juba mõne aastal on mul ühtlaselt juukseid välja langenud. Nüüd on paksudest juustest jäänud järele oluliselt hõredamad juuksed. Olen täheldanud, et juukseid langeb välja ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Kahjuks Teid nägemata ei saa ma otsustada, kas tegemist on difuusse või androgeense juuste väljalangusega. Seetõttu soovitan vastuvõtule tulla. Ravi on neil erinev.

Loe edasi

trihhomonoos

Kui pikk on trihhomonoosi peiteaeg? Kas selle haigusega vo~ib kaasneda va"ga intensiivne juuste va"ljalangemine? Milliste intiimkontaktide korral peale sugulise vahekorra vo~ib veel nakatuda trihhomonoosi?

Vastas dr Heli Raudsepp

Trihhomonoos on sugulisel teel leviv haigus. Peiteperiood on keskmiselt 7-10 päeva, kuid võib esineda pikemat ja lühemat peiteperioodi. Juuste väljalangemine ei kaasne trihhomonoosiga.

Loe edasi

juuste väljalangemine.

Tere.Minu probleem on järgmine:mul tekkis küünte seenhaigus,polikliinikus soovitati LAMISIL tablette.Sain küünte haigusest lahti,aga ravimi võtmise perioodil tekkis juuste väljalangemine.Polikliinikus ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ärge muretsege, see on mööduv probleem.

Loe edasi

juuste väljalangemine

peanahal on suured laigud,kus ei kasva juuksed.On võetud seeneproov mis oli negatiivne.Samuti on kontrollitud kilpnääre.Siiani ei ole vastust leitud.Olen määrinud arsti soovitusel alpi-cort.

Vastas dr Sirje Liiv

Tegemist võib olla koldelise juuste väljalangemisega, mille tekkepõhjust ei õnnestugi alati välja selgitada. Kuna haigus paraneb teinekord aeglaselt, soovitan ravi jätkamise küsimuses pöörduda uuesti ...

Loe edasi

seen ja juuste väljalangemine

Tere!

Kas on võimalik, et tupeseenel on seos juuste väljalangemisega? Mõlemad asjad juhtusid samal ajal, ainult, et juuksed langevad edasi.
Kui vastus on jah, siis mida ma võiksin pähe ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Juuste välja langemise ja tupeseene esinemise vahel puudab seni teadaolevalt seos.

Loe edasi

Juuste väljalangemine.


Olen 36a. juuksed langevad välja juba 8 kuud,viimased nädal aega aga tohutult palju umbes 500 karva päevas.Olen teinud juukse maske,söönud vitamiine aga kõik asjata.Millest see võib ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Peaksite pöörduma nahaarsti vastuvõtule.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi