Herpese ravi 07.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on tõhusat ravi herpesele?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teie küsimusest pole võimalik aru saada,missuguse herpesviirusest tingitud infektsiooni ravi Teid eelkõige huvitab.Kõige sagedasemad on herpesviirus HSV-1 poolt tingitud infektsioonid huultel(nn.külmavillid),limaskestadel ja silmadel.Samuti on nii kogu maailmas kui ka Eestis väga levinud HSV-2 poolt põhjustatud genitaalherpes.Aga peale nende on veel mitmeid teisi herpesviiruse poolt põhjustatud haigusi.Et Teie küsimusele vastata, peaksin teadma,missuguse herpesviiruse poolt esile kutsutud haiguse ravi Teid eelkõige huvitab?

Vastaksin Teile suurima heameelega kui täpsustaksite oma küsimust.

Ootama jäädes,dr.Airi Põder