hiv-viirus 06.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olin seoses oma lohakusega (ilma turvavahendita) oraalses vahekorras potensiaalse hiv-viiruse kandjaga. Nüüd on surmahirm nahas. Kuidagi ei suuda oodata seda 3-kuud millal aidsi-keskusesse teste tegema minna.1.Kas varasemal minekul on mõtet(õudsalt tahaks teada)? 2.Kas oraalse seksi puhul voib mees nakatuda ainult juhul kui tal on sama aegselt mingi teine suguhaigus, mis avab tee hiv-viirusele. Igatahes kui mul need puuduvad kas ma võin siis vähemalt natuke kergemalt hingata.

Ette tänades. Priit.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Priit!

Loomulikult ei pruugi Te oodata kolme kuud,et minna tegema uuringuid.Nakatumise korral võivad analüüsid muutuda positiivseks ka palju varem.Võiksite teha ühed uuringud kohe ja teised kolme kuu möödudes peale võimalikku nakkust,et tõepoolest kindel olla.Nakatumine HIV viirusesse toimub reeglina ikkagi ainult siis kui on kahjustatud naha ja/või limaskesta normaalne kaitsebarjäär. Olemasolev suguhaigus võib olla üheks naha ja/või limaskesta kaitsebarjääri kahjustavaks faktoriks,mis soodustab nakkuse levikut.Seda nii vaginaalse kui ka oraalse seksi puhul.Kui nahk Teie genitaalidel oli terve ja Teil polnud mingit põletikulist protsessi urogenitaaltraktis,siis suure tõenäosusega pole nakkust HIV viirusega toimunud.

Lugupidamisega,Airi Põder

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HIV viirus

Tere.
Öelge palun, kas HIV viirust on võimalik saada, kui juuakse ühest klaasist. Samuti olen korra kasutanud viirusekandja habemeajamisziletti (sisse ei lõiganud) ja vastu poksikotti lõin käe veidi ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ma arvan, et tõenäosus on tühine Teie poolt kirjeldatud võimalusi arvestades. Kui on mure, võiksite lasta kasvõi oma perearsti juures vereanalüüsi teha. Lisaks perearstile on ka anonüümseid kabinette, ...

Loe edasi

HIV

Tere.
Kui suur on tõenäosus saada HIV viirus, kui on 1 kord aetud habet HIV-positiivse inimese zhiletiga. Sisselõiget ei toimunud, kuid hirm on siiski suur.
Lugupidamisega, Toomas

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Toomas,
Tõenäosus on küll väike, aga kahjuks mitte olematu. Soovitaksin kindlasti teha uuringud HIV-i esinemise suhtes - kasvõi hingerahu huvides.
Lugupidamisega,
Airi Põder

Loe edasi

tsütomegaalia viirus

Tere! Kas see tsütomegaalia viirus levib ainult sugulisel teel? Minul ja mu lapsel peale sünnitust leiti see viirus. Kas see tähendab, et minu mehel on see viirus ka olemas? Suur tänu!

Vastas dr Heli Raudsepp

Tsütomegaloviirus võib levida nii seksuaalsel kui mitteseksuaalsel teel.

Loe edasi

HIV

Tere

Küsimus järgmine- kas HIV- i on võimalik avastada ka tavalisest veenist võetud vereproovist (koguvere proov) või mingist muust mitte spetsiaalselt antud viiruse avastamiseks tehtud proovist?

Vastas dr Heli Raudsepp

HIV analüüsi tehakse veeniverest,kuid ainult siis, kui inimene seda ise soovib.

Loe edasi

Nakatumisoht

Kui suur AIDSi nakatumise oht on ikkagi oraalseksi korral. Olen küll lugenud, kuid see on siiski ametlik ja ennetamiseks mõeldud jutt. Ma küll ei usu kuidagi, et minu partneril võiks midagi olnud olla, ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Viimasel Euroopa Dermatoloogia ja Veneroloogia Akadeemia Kongressil,mis toimus selle aasta 10.-14.oktoobrini Münchenis,väitis dr.Simon Barton Londonist,et nende kliinikus tehtud uuringu alusel võib esialgsete ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi