human papilloma virus 05.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kaks aastat tagasi diagnoositi mul HPV 16, kuid arst kinnitas mulle, et võin elada edasi täiesti normaalset elu ja lapsi saada. Aasta tagasi sündiski mul tütar, kuid paljud küsimused on ikkagi vastuseta jäänud.

1. Kas mu tütar põeb sama haigust ning kuidas see hakkab tema elu mõjutama, kui ta jõuab ikka, et suguelu elada?

2. Kas HPV-sse nakatumine toimub alati 100% ma mõtlen isegi siis, kui ei ole mingeid väliseid tunnuseid haigusest (nt. haavandeid ja sügelust)?

3. Kui vahetan nüüd partnerit, kas ta siis nakatub kindlapeale, kui kondoomi ei kasuta?

4. Kust saaks rohkem informatsiooni selle haiguse kohta ning on seda võimalik põhjalikumalt ravida?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ühinene täiesti Teie arsti arsti kinnitusega,et võite vaatamate HPV 16 esinemisele elada täiesti normaalset elu ja saada lapsi.

1.Teil esinev HPV viirus ei mõjuta mingilgi määral Teie tütre tervist.

2.HPV viirus võib aga ei pruugi seksuaalkontakti kaudu edasi kanduda Teie partnerile.

3.Teie uus partner võib aga ei pruugi nakatuda kui olete temaga kaitsmata vahekorras.

4.Erialakirjanduses on avaldatud rohkelt artikleid HPV viiruse kohta,kuna aga tegemist on inglise keelse teadusliku tekstiga,siis on ilma vastava ettevalmistuseta seda üsna raske jälgida.Olen juhtunud lugema ka HPV viirust käsitlavaid populaarteaduslikke kirjutusi ja usun ,et Teie arst suudab vastavaid materjale Teile leida.