Vistriku taolised moodustised 23.09.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

3-aastase lapse nahale tekkisid 12.o9.2004 punased vistrikutaolised moodustised,mida laps hirmsasti sügas.Eelkõige leidub neid selja allosas,aga samuti on üksikuid kätel,jalgadel.Perearst arvas,et on tegemist kirbuallergiaga /olime haigestumise hetkel maal,kus koertel tõesti nägime kirpe/ ja kirjutas raviks hydrokortisoonsalvi ja 1/2 tbl.claritini ööpäevas.Umbes nädal tegime seda ravi,aga asi paremaks ei läinud,pigem halvemaks,sest selja peal olid nüüd villid täelikult katki hõõrutud ja nö. veriliha väljas,hästi tulipunase värvusega laigud.Palusime siis veel vaadata ühel teisel lastearstist perearstil,kes väitis,et see on hoopis stafülokok.Tema väidab,et määrida tuleb briljantrohelisega,pesta kaaliumpermanganaadi lahusega neid piirkondi ja salviks kirjutati FUCIDINE.Kuidas oleks võimalik siiski täpsemalt diagnoosida,kas nüüd alustada selle uue salviga ravi ja kas see on stafülokok,sest mingeid analüüse ei ole tehtud .
Lugupidamisega
Väikese poisi ema

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Osade nahahaiguste diagnoosi saab panna peale vaadates, osade korral on vajalikud analüüsid. Soovitan vastuvõtule tulla, sest seda probleemi me kirja teel lahendada ei suuda.