Neurodermiit 15.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu mureks on lööve, mis tekib ja kaob. Tekib tavaliselt õhtuti või kui olen millestki pisut häiritud/ärritunud. Suvalisel ajamomendil tekib suvalisse kohta sääsehammustuse taoline punn, mis siis sügeleb ja seejärel mõne aja pärast kaob. Kratsides jäävad nahale punased vorpjad triibud.

Kõik sai alguse pea 3 kuud tagasi, kui alustasin Logesti söömist. Perearst arvas, et sellest ravimist sellist kõrvalnähtu ei tohiks tekkida. Soovitas siis veel mõelda, mis on muutunud võrreldes senise eluga. Kui aasta tagasi tütar sündis, pesin nii tema, enda kui ka abikaasa pesu beebisõbraliku pulbriga. Umbes 3 kuud tagasi hakkasin kasutama OMO Intelligenti. Ühe nähuna enda juures olen täheldanud ka, et olen närviline ja väsinud. Samal ajal elasin üle ka paraja närvishoki. Ise usun end siiski sellest toibunud olevat.

Kas tõesti võib kõigest sellest tekkida lööve? Internetti uurides ja perearstiga vesteldes olen ise endale diagnoosiks pannud Neuordermiit. Kas see võib nii olla? Millest see võib tekkida? Millise spetsialisti poole peaksin pöörduma? Ise kahtlustasin juba sügelisi, kuna sügelus kipub ikka pigem õhtuti kallale. Perearst siiski nii ei arva, kuna teised peres ei sügele ning sügelised ei tule ja ei lähe. Soovitas mul ise välja uurida, mille suhtes allergiline olen. Ent see pole nii lihtne. OMO Intelligenti enam ei kasuta, ent löövet esineb ikka. Ainus rohi, mis seda pisut leevendab, on Claritine.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, KliinikPõõrduge allergoloogile.

Lööve, mis teiele tekib on tõenäoliselt urtikaarne e. nõgestõve lööve. Sellel on hulgaliselt vallandavaid tegureid. Vajate põhjalikumaid uuringuid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

neurodermiit ja juuste väljalangemine


1.Alates lapseeast olen kasutanud hormoonsalve-vene ajal Flucinari, praegu
Cutivate kreemi. Kvartalis ikka üks 75 g tuub kulub ära küll. Põhjuseks
täiskasvanuna on stress, probleemid ...

Vastas dr Sirje Liiv

1. Võibolla tuleksid kasuks apteegis müügilolevad vananevale näonahale mõeldud tabletid (näiteks Imedeen või Viviscal ). Seda muidugi juhul, kui teil ei esine preparaadi komponentide vastu allergiat.
Loe edasi

neurodermiit ja solaarium

tere, kas solaariumis tohiks päevitada neurodermiidist terveks saanu? Olen 27.a naine, suuremaid probleeme nahaga pole 3-4a aastat olnud. vahest on väiksed lööbed, kasutan siis 0,1 eloconi. Ette tänades~!

Vastas dr Heli Raudsepp

Solaarium pole Teile vastunäidustatud, kuid ärge sellega liialdage, sest nii panete aluse naha fotovananemisele.

Loe edasi

solaarium ja neurodermiit

Lp. dr Liiv, praegu olen 27aastane, aastaid olen olnud neurodermiidi probleemidega, kohati oli olukord täitsa halb ja naha asemel oleksid justkui soomused, nahk koorus koguaeg jne. Olukord hakkas kuidas ...

Vastas dr Sirje Liiv

Väheldase ja mõõduka atoopikdermatiidi puhul on ultraviolettkiiritus näidustatud. Sobilikud on lambid, kus on nii UVA kui UVB lainepikkused.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi