sügelus genitaalpiirkonnas 01.09.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tervist!
Umbes pool aastat tagasi hakkas mul esinema kihelusi genitaalpiirkonnas. Alguses ei paistnud midagi välja ja ei teinud ka mina sellest eriti välja. Nüüdseks on sügelus päris vastupandamatuks muutunud ja nahk on sealt kohalt tursunud ja veidi kipitab pesemisel. Ka on kergelt hakkand kihelema pärakupiirkond. Käisin esmalt suguhaiguste arsti vastuvõtul ja doktor kirjutas välja seeneravimiskreemi Klotrimasol ning saatis mu nahaarsti juurde. Kreemi pidin kasutama 2 nädalat, mil kihelus vähenes. Kuid kui mitte määrida, siis kihelus tuleb tagasi. Käisin nüüd nahaarsti juures, kes kirjutas mulle välja uue kreemi Dermovate, mida pean ka nüüd ca 2-3 nädalat kasutama. Lugesin praegu selle dermovate kreemi kasutusjuhendit ja seal on selgesõnaliselt öeldud, et seda ei tohi kasutada genitaal- või pärakupiirkonna sügeluse raviks. Mida uskuda nüüd, arsti või juhendit? Mis ravimit ma kasutama peaksin? Vanust 21, meessoost.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Selleks, et soovitada ravi, peaksin Teie nahalöövet nägema. Dermovate kreemi me tõepoolest kasutame genitaalpiirkonda väga harva ning ei oska praegu kommenteerida nahaarsti otsust selline ravim Teile määrata.