Seen 28.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas 85 aastasel vanainimesel tuleks kõne alla küüneseene ravi Lamisiliga?

Küüntest ~ 80% on haigusest haaratud.See segab oluliselt nii igapäeva toimingutes, kui on lihtsalt väga ebaesteetiline.

Kui Lamisil ei sobi,siis millised oleks võimalused aidata?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Võib küll vanainimest ravida Lamisiliga. Eelnevalt soovitaksin küüned pealt õhukeseks lihvida mõne tugevama viiliga-nii on raviefekt parem.