klamüüdia 23.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Dr. Põder,

põdesin paar aastat tagasi klamüüdiat. Nüüd oleks soov last saada, aga need jutud, mis ma olen kuulnud klamüüdia raskest diagnoosimisest ja võimalusest nakatada sünnitusel last paneb mind himu tundma. Külvi proov on olnud negatiivne, aga see oli ka seda siis kui abikaasal(järelikult ka minul) see avastati. Millised on kõige kindalmad analüüsid mida teha võiks? Kas verest saab seda määrata? Ka mingites eralaborites tehakse teistsuguseid analüüse kui riiklikes? Raha ei oleks probleemiks, kui vaid kindel võiks olla.

Tänan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Arvestades Teie poolt kirja pandut arvan,et Teil pole küll mitte mingit põhjust muret tunda.Mis puutub urogenitaalse klamüdioosi diagnostikasse,siis kõige tundlikumaks ja täpsemaks loetakse molekulaarseid uuringumeetodeid.Verest saab määrata klamüdioosi tekitaja vastaseid antikehasid,millede olemasolul on diagnostiline väärtus ainult teatud juhtudel.Erinevatel haiglatel on lepingud sõlmitud erinevate laboratooriumitega ja seetõttu võib kasutatavate analüüsimeetodite nimistu olla igal pool erinev.Tartu Ülikooli Kliinikumi nahahaiguste kliinikus näiteks on võimalik urogenitaalse klamüdioosi määramiseks kasutada nii külvi meetodit kui ka molekulaarseid ja seroloogilisi uuringumeetodeid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Klamüüdia

Tere, selline küsimus! Olen oma neiuga koos elanud juba 6 kuud! Kõik enne Ok, kuid nüüd selgus et naisel klamüüdia! Mina pole kuskil ringi tõmmanud , tema ka mitte! KAs antud asjale on selgitust?

Vastas dr Heli Raudsepp

Millise analüüsiga klamüüdia diagnoositi? Oli see veri või günekoloogilises toolis võetud proov?

Loe edasi

klamüüdia

Kas klamüüdia nakkab ka oraalseksi kaudu.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Võimalik. Klamüdioosi leviku kohta oraalseksi ajal on teaduslikus kirjanduses väga vähe andmeid.

Loe edasi

trihhomonoos

Kas klamüüdia ja trihomonoosi raviks kasutatakse ühte ja sama antibiootikumi: doxy - m radiopharm?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei kasutata. Doxycyclin on klamüdioosi raviks.

Loe edasi

klamüüdia

Kas geneetiliselt tehtud emakakaela uuringu vastust klamüüdia kohta saab 100% usaldada või on ka selle analüüsi juures võimalik nn vale-tulemus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kas Te peate geneetilise uuringu all silmas molekulaarseid meetodeid?

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi