Nahaprobleemid 17.06.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 39 aastane naine ja mul on kaks probleemi.
1) Käeselgadele on tekkinud sellised väikesed käsnakesed,kas nende raviks on võimalik midagi saada ka apteegi käsimüügist?
2) Ninale ja põsesarnadele on tekkinud väiksed nähtavad kapilaarid. Probleem tekkis peale seda, kui hakkasin kasutama kortsudevastaseid kreeme ja näib üsna kiiresti süvenevat. Kas see võib olla seotud eelpoolnimetatud kreemidega või on tegemist lihtsalt minu vanusega. Ka lugesin, et on olemas vastavaid kreeme (avene sari), kas peaksin kasutama neid või tulema nahaarsti vastuvõtule või hoopis minema kosmeetiku juurde. Lugesin siin eelpoololevaid artikleid kuperoosa kohta, mul pole küll siiani olnud probeeme punetava näonaha või laikudega, mille tulemusena peaksid kapillaarilaiendid tekkima.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

1) Tõenäoliselt on tegemist soolatüügastega, mille kõige efektiivsem ravi on krüoteraapia ehk ravi vedela lämmastikuga, mida saate nahaarsti vastuvõtule minnes. Apteegis saadaval olev Duofilm on tagasihoidlikuma efektiivsusega.
2)Kapillaaride laiendeid näonahal nimetavad kosmeetikud kuperoosaks. Meditsiinis seda terminit ei kasutata. Kreemide toime veresoontele on tagasihoidlik (Avene sarjas Diroseal). Kui soovite tõhusamat abi, võiksite pöörduda Tallinnas Finissage salongi, kus on olemas Plasmalite laser, millega töötab dr. Konno.