naha- ja suguhaigused 19.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen kimpus järgmise murega. Hiljuti tekkisid vaevused kubeme piirkonnas(kerge valu, sügelus, õhetustunne sugutis, lisaks vahel läbipaistev, teinekord kollakas voolus kusitist).

Käisin naha ja suguhaiguste kliinikus kontrollis, seal diagnoositi klamüdia, sain ravi (Surlid-i 7päeva). Ravi ajal vaevused kadusid, hiljem tulid sümptomid tagasi, teiskordsel testimisel oli test korras, ent eespool kirjeldavad sümptomid on siiski jäänud.

Hiljuti käis mu sõbranna kontrollis, temal oli clamüdia test korras.

Oleme koos maganud umbes aasta jagu. Enne teda on mul olnud kaks lühema ajalist partnerit ja mõlemal juhul olen kasutanud aktiivsel suguühtel preservatiivi. Paraleelselt oma sõbrannaga pole mul kõrvalhüppeid olnud. Raske on mõista kuidas ma oleksin võinud selle haiguse saada ja kuidas on võimalik, et minul leiti klamüüdia ja temal mitte, kuna vastasel juhul kui mina oleksin kuidagi selle varem saanud oleks pidanud ka selle temale edasi andma.

Käisin hiljuti uroloogi juures, ta esialgu analüüse ei teinud vaid määras raviks Metronidazol Nycomed-i 500mg ja Diflucan 150mg ühe kapsli, kahjuks neil ravimitel polnud mingit mõju. Nüüd lähen varsti uusi analüüse andma. Kas on minu kirjelduse põhjal võimalik anda mingisugune hinnang neile nähtudele ja sellele millega tegu võib olla. Ja veel selline küsimus kas testid või mikrobioloogilised uuringud, mille abil näiteks klamüüdiat diagnoositakse on 100% kindlad?Tändes: H

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud härra H!

Teie poolt kirjeldatud kaebused viitavad põletikulise protsessi olemasolule ureetras,mistõttu oleks kindlasti vaja teha uued analüüsid.

Mis puutub analüüside usaldusväärsusesse,siis on täiesti kindel,et 100%

pole olemas.Ühe ja sama mikroobi avastamiseks võib kasutada erinevaid

uuringumeetodaid,kusjuures uuringumeetodid erinevad üsna oluliselt oma tundlikkuse poolest.Näiteks võib klamüdioosi diagnoosida kiirmeetodil (tundlikkus umbes 50 %),külvi meetodil (tundlikkus 60-80%),erinevatel molekulaarsetel meetoditel(kõige suurema tundlikkusega).Seetõttu ei saa ühe analüüsi ühekordses negatiivnses vastuses(haigustekitajat pole) mitte kunagi 100 % kindel olla ja kaebuste olemasolul tuleks uuringuid korrata - ja seda erinevate võimalike haigustekitajate avastamiseks(mitte ainult klamüdioositekitaja suhtes)

kindel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

naha ja suguhaigused

Tere!
Mul on probleem,mis vaevab mind juba palju aastaid ja läheb minu arust kogu aeg hullemaks.Arsti vastuvõtule pole julgenud pöörduda,sest see tekitab piinlikkust.
Nimelt on mul suguelundite ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Väga oluline oleks teada, kas olete mees või naine. Kõne alla tuleb mitu põhjust, seetõttu oleks oluline Teid näha. Piinlikkust Teil küll tunda ei tuleks, sest nahahaigusi võib esineda keha kõikides piirkondades ...

Loe edasi

suguhaigused

Tahaksin teada, kas suguhaiguse kahtluse korral võetud günekoloogilise prooviga uuritakse kõigi suguhaiguste olemasolu võimalikkust?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Iga sugulisel teel leviv patogeen nõuab vastavte uuringute tegemist just selle konkreetse patogeeni suhtes. Mida Te mõtlete tavalise günekoloogilise proovi all?

Loe edasi

suguhaigused

kas suguhaigused levivad ainult sugulisel teel või muul moel ka?ja kas tegemist võib olla suguhaigusega kui välissuguelundite piirkonnas esineb sügelust ja sinna on tekkinud selised haavakesed mis on valusad?

Vastas dr Heli Raudsepp

Suguhaigused levivad sugulisel teel. Ainus sugulisel teel mitteleviv haigus, mis selliseid sümptoome võib tekitada, on kandidoos. Soovitan pöörduda kas nahahaiguste arsti või günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

suguhaigused

Kas suguhaigusesse (nt. klamüüdia) on võimalik haigestuda ka ujulates ujudes ja kogemata ujula vett alla neelates?

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei ole võimalik. Suguhaigused nakkavad, nagu nimigi ütleb, sugulisel teel.

Loe edasi

naha-ja suguhaigused

Kas tavaline herpes, mis esineb huultel võib levida ka suguelunditele? Kas see on üks ja sama viirus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suguelunditel esinevat herpeetilist löövet põhjustab tavaliselt HSV-2 ( Herpes Simplex Virus tüüp 2 ) ja huultel esinevat löövet HSV -1 ( Herpes Simplex Virus tüüp 1).Aga umbes 10% juhtudest võib HSV-1 ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi