nõgeslööve 01.08.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Alates juuli algusest on mul nõgeslööve. Kublad püsivad siiani, osa on paranenud. Kuplasid ei ole õlavartel. Nad on erkpunased ja suuremad 1cm-st. Sügelus on tohutu. Võtsin Claritini, Zyrtecit, Aeriust. Kasutasin Zn-loksutit. Miski ei mõju. Käisin arstil - eosinofiilia 1, üld IgE 180. Mis mul viga võiks olla? Võtsin ravimit aga ei midagi. Isegi HIV testi tegin, mis neg. Nõgeslöövet on mul varemgi olnud, seoses psühhotraumaga ja maksapasteedi peale. Mis uuringuid arstil veel teha lasta? Lugesin eestikeelseid allergiabrozüüre, kusagil polnud kirjeldatud nõgeslöövet, mille kubel püsiks 4 nädalat.

Tänades Eneken.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie haigus vajab lihtsalt tugevamat ravi vaevuste leevendamiseks. Arvan, et süsteemset hormooni. Tihtipeale jääbki tõeline pvallandav tegur leidmata.

Nögestöbi võib kaduda , tekkida ja kui see nii on juba üle 6 nädala, on see krooniline.

Soovitan teil abi saamiseks allergoloogile põõrduda.