Piimast tingitud allergia 07.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu küsimus võib olla ei ole Teie valdkonnast, kuid...küsija suu pihta ei lööda. Palun öelge mulle, mida teeb piim (tavaline, mida poes müüakse) täiskasvanud inimese organismiga. Minu lugu... ma tean, et olen lapsest saati allergiline igasugustele meega ja mesilastega seotud asjadele. Ka on rääkinud mu ema, et ainus asi, mida ma imikunagi suu sisse ei votnud oli piima-manna tumm. Olen töötanud 6 aastat lasteaia kasvatajana (4 aastat tagasi) ja ma maletan, kuidas ma võitlesin, et lastele mitte näidata, et piim on vastik (piima lõhn ajas mind oksele, päriselt) nüüd on sellest 4 aastat möödas kui ma kasvatajana lasteaias töötasin. Kaks paeva tagasi (uskuge voi mitte) seisin ma poes leti ees ja äkki tundsin kohutavat vajadust PIIMA juua!!!! ma ostsin piima (tavalise TERE piima) ja jõin seda kodus - hommikul argates oli mu nägu paistes, silmad rähma täis ja näo nahk ketendas. Kas oskate palun öleda, kas selle põhjustajaks võis olla piim või miski muu. Palun vastake. Aitäh.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Selle põhjustas piim. Niisugune reaksioon võib tekkida inimestel, kellel on piimavalguallergia. Pöörduge allergoloogile, kes aitab seda vastavate uuringutega veel kinnitada.

Seniks soovitan kindlasti piimavalku sisaldavaid toiduaineid vältida. Olete ehk tundnud ka või söömisel ja kohupiimatoodete söömise järgselt, ajal ebamugavat kipitust või neelamiraskust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

peopesade sügelemine

Teist korda sel nädalal hakkasid peopesad sügelema, muutusid tulipunaseks. Sügelemine tundub väljakannatamatult tugev. Täna paistetasid parema käe sõrmed ja peopesa padjandid sügelemise ajal silmnähtavalt ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Õigem oleks Teid näha paistetusperioodil. Välistada tuleks allergia, infektsioonid, kasutatavatest ravimitest tingitud muutused,reumaatilised haigused jne.

Loe edasi

Lööve reaktsioonina medikamendile

Tere!

Suuümbruse ja kaela nahale tekkis lööve, mis sügeleb. Ainus asi, mida oskan kahtlustada, on see, et võtsin eelmisel päeval 3 Levomycetini tabletti, sest seedimine oli täiesti korrast ...

Vastas dr Sirje Liiv

Levomütsetiin ei ole meil enam lubatud ravim. Kergekäeliselt ja omaalgatuslikult antibiootikume tarvitada ei tohi. Loodan,et olete ravimi võtmise katkestanud. Ravimist tingitud allergia läheb ravi katkestamisega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: