herpes 23.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

ma tean, et huuleherpes ja genitaalherpes on erinevad asjad, aga kas sageli huuleherpest põdev inimene saab suuseksil nakatada partnerit genitaalherpesesse ka siis, kui otseseid ville huulel ei ole? Ma olen kuulnud, et villide olemasolul on nakatumine kindel. ??

Teine küsimus - kui klamüüdia diagnoositi peale 2 aastast kooselu, kas sel juhul on tegu juba kroonilise vormiga ja kas ühest ravikuurist aitab? Analüüsid on pärast ravi mõlemal negatiivsed olnud, aga kas võib nende peale kindel olla? Kui kiiresti see haigus krooniliseks muutub?

Tänan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1.Genitaalherpese puhul on võimalik viiruse asümptomaatiline eritumine,mis tähendab,et kuigi viirusinfektsioon pole kliiniliselt avaldunud,on ta siiski aktiivne ja nakkusohtlik.Selle kohta, kas ka huuleherpese puhul esineb viiruse asümptomaatilist eritumist, pole kindlaid andmeid.

2.Kui klamüdioosi vastase ravikuuri järgselt on vastavad uuringud negatiivsed,siis pole küll mingit alust arvata,et Te ei ole terveks saanud.

Haiguse krooniliseks muutumine on rangelt individuaalne protsess,mis sõltub paljudest teguritest ja on indiviiditi erinev,mistõttu mingist kindlat aega pole küll võimalik välja pakkuda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Herpes jalal

Mul on jala peal herpes (väike laik). Kui see eelmine kord esines, kadus iseenesest ära, ilma ravimata. Kas seekord oleks vaja seda ravida? Korduma jääb ta ju nagunii kui viirus veres on.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Miks te arvate, et see laik Teie jalal on herpeetiline?

Loe edasi

herpes

Partneril on herpes. Kas see tähendab, et suguühe on võimalik ainult kondoomiga nüüd ja igavesti?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui Teie partneril on genitaalherpes ja Te ise pole veel nakatunud (väga sageli esineb GH-sse nakatunu partneril asümptomaatiline HSV infektsioon), siis on tõesti võimalus, et Teie nakatumine võib toimuda ...

Loe edasi

herpes

Kas võib genitaalherpesele peale panna huuleherpese ravimit Zovirax.? Milline oleks tagajärg?

Vastas dr Heli Raudsepp

Genitaalherpest ravitakse tablettidega (Valtrex, Acyclovir). Määrimisest kasu ei ole.

Loe edasi

Herpes

Mu tüdrukul on huuleherpes. Kas see levib ka suudlemise teel ?
Kuidas üldse levib ?
Kui sugulise vahekorra ajal kasutada kondoomi, siis see ei tohiks ju levida ?

Vastas dr Heli Raudsepp

Huuleherpes võib levida suudlemise teel.

Loe edasi

herpes

Tere, mis arsti amet tegeleb haigusega nagu herpes ( keha peal).Kas see on mingi infektsiooni arst või naha arst või see on immunoolog.?
Ette tänades.

Vastas dr Heli Raudsepp

Nahahaiguste arst.

Loe edasi

herpes?

Tere. Nimelt selline lugu : elukaaslasel tekkisid seljanahale selgroo kohale äärmiselt sügelevad kublad või villid. Minule meenutasid need veidi mul endal kunagi põetud nõgestõbe. Perearst ütles aga, et ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Herpesviirusi on palju erinevadi liike ja nad võivad põhjustada vägagi erinevaid haigusi nii genitaalidel, nahal, närvisüsteemis kui ka mujal organismis.
Valulikud villid nahal mõne närvi leviku ...

Loe edasi

herpes väikelapsel

Tere!
Minu mure on selline: minu lapsel tekkis herpes esimest korda, kui ta oli 1 aasta ja 9-kuune. Käisin oma murega perearsti juures, kes soovitas järgmine kord, kui herpes tekib, pöörduda lastehaiglasse ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei pea tingimata infektsionisti vastuvõtule minema. Peate teadma, et herpes jääbki korduma. Teie võiksite jälgida, kui sageli herpes korduma hakkab. Kui häirivalt sageli, tuleb hiljem kõne alla tablettravi, ...

Loe edasi

naha-ja suguhaigused

Kas tavaline herpes, mis esineb huultel võib levida ka suguelunditele? Kas see on üks ja sama viirus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suguelunditel esinevat herpeetilist löövet põhjustab tavaliselt HSV-2 ( Herpes Simplex Virus tüüp 2 ) ja huultel esinevat löövet HSV -1 ( Herpes Simplex Virus tüüp 1).Aga umbes 10% juhtudest võib HSV-1 ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi