kummalised sümptomid 03.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure järgmine: novembris tekkis mu partneril pärast vahekorda tugev peenise ärritus, hästi valulikud punased põikitriibud eesnaha voltide põhjas (just peenise otsa juures, juurel seda polnud), nagu oleks tegemist tugeva hõõrdumusega. Villikesi ega muid silmaga nähtavaid sümptomeid polnud. Nähtus tugevnes alati pärast vahekorda, kuid jäi kestma ka siis, kui me koos polnud. Jaanuaris läks ta veneroloogi juurde, kus esmaanalüüsil tuvastati trichomonas vaginalis, kaks korduvanalüüsi olid aga negatiivsed. Veel ütles veneroloog, et ärritus on põhjustatud naise tupeseenest, ja seda tugevdab trihhomonoosipisik. Minul ei olnud mingeid kaebusi, ent läksin muidugi kohe naistearsti juurde. Tegin kaks trihhomonoosi natiivpreparaadi analüüsi, mõlemad olid negatiivsed. Ka pärmianalüüs oli negatiivne. Arst ei leidnud minu tupe limaskestal mitte mingeid kõrvalekaldeid normaalsest. Partner aga väidab, et kuna tal minuväliseid kontakte pole olnud, peab infektsioon olema pärit just minult. Väidab ka seda, et mul on vahepeal olnud juhuslik vahekord, kust tõin talle haiguse - kuigi minu analüüsid olid puhtad. Arvab, et ehk võisin haigusele ise kiiresti jälile saada ja selle enne asja ilmsikstulekut salaja välja ravida. Meie suhe on tänu sellele purunemise äärel.
Praeguseks on tema ärritusnähud taandunud, sest ta sai ravi klotrimasoolsalviga.
Küsimus: kuna tean enda olevat pisikutevaba, millega võis siis tegemist olla? Tahaksin endal lasuvast süüdistusest vabaneda, ent selleks on vaja meditsiinilisi fakte.
Parneril on HPV, kondüloomid peenisel. Kas see võis anda niisuguseid valulikke, hõõrdumust meenutavaid nähte? Kas võib tegu olla hoopis ebasümptomaatilise herpesega? Millisel võiks veel esineda niisugust peenise ärritust, mida saab ravida klotrimasooliga? Kas partneri nähud on tingimata seotud seksuaalhügieeniga, või võis hoopis tema enda organismis midagi toimuda, partnerist sõltumata? Kummaline on ka see, et millega iganes tegemist oli, mina sellesse ei nakatunud.
Olen vastuse eest ette väga tänulik.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäoliselt oli Teie partneril tõepoolest tegu seenhaigusega kuna vastasel juhul poleks ta ravi tulemusel Clotrimazol salviga paranenud.
Enamikul juhtudel on mehe suguelunditel lokaliseeruv seenhaigus tõepoolest tingitud naispartnerilt saadud nakkusest. Mõningatel juhtudel võib mehe suguelunditel esinev kandidoos tekkida aga ka iseseisvalt, ilma et naispartner selles vähimalgi määral "süüdi"oleks.
Mis puudutab tekkinud olukorda, siis soovitaksin, et nii Teil kui Teie partneril käia ühe arsti juures.Ainult olukorras kus arst on näinud mõlemaid partnereid, suudab ta adekvaatselt vastata Teie küsimustele.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

\

Tere!
küsimus siis selline, et lapsel (6 a.) on kummalised punnimoodustised kehal. pepul, kätel, seljal, kõhul. punn on ise nagu sellina hele kõrgem koht, mitte mädane, mitte vistrik. harvem muutuvad ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Molluscum contagiosum (nakkuslik mollusk) on sageli esinev viirushaigus lastel.
Haiguse ravimiseks tuleks pöörduda nahahaiguste arsti vastuvõtule, kes nimetatud moodustised avab ja seal sees oleva ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi