HIV viirus 01.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Öelge palun, kas HIV viirust on võimalik saada, kui juuakse ühest klaasist. Samuti olen korra kasutanud viirusekandja habemeajamisziletti (sisse ei lõiganud) ja vastu poksikotti lõin käe veidi katki, samas kasutavad ka viirusekandjad sama poksikotti. Kui suur on tõenäosus, et võisin viiruse saada. Kas mingid sümptomid ka peaks avalduma?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Ma arvan, et tõenäosus on tühine Teie poolt kirjeldatud võimalusi arvestades. Kui on mure, võiksite lasta kasvõi oma perearsti juures vereanalüüsi teha. Lisaks perearstile on ka anonüümseid kabinette, kus saate vere anda.