HIV kartus 27.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olin kaitsmata vahekorras välismaalasega u. pool aastat tagasi, siiani pole olnud julgust minna HIV testi tegema. Selline küsimus - hiljuti oli mul mandlioperatsioon ja tehti tavalised vereuuringud, need olid kõik korras. Minu küsimus on - kui mul oleks HIV, kas see oleks kuidagi peegeldunud ka tavalistes vereanalüüsides? Siis läheksin teeksin selle testi kergema südamega.
Aitäh!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Operatsiooni eelselt ei tehta patsiendile uuringuid HIV-i suhtes. Uuringuid HIV-i suhtes tehakse ikka ainult spetsiaalselt kui inimene seda ise soovib teha lasta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HIV

Tere.
Kui suur on tõenäosus saada HIV viirus, kui on 1 kord aetud habet HIV-positiivse inimese zhiletiga. Sisselõiget ei toimunud, kuid hirm on siiski suur.
Lugupidamisega, Toomas

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Toomas,
Tõenäosus on küll väike, aga kahjuks mitte olematu. Soovitaksin kindlasti teha uuringud HIV-i esinemise suhtes - kasvõi hingerahu huvides.
Lugupidamisega,
Airi Põder

Loe edasi

Kartus

Tere.
Mul sikue probleem et olen väga paranoline ning kord kui ma põõsasse kukkusin tundsin et miski torkas mulle põlve Mõtlesi prast et see on äkki systal, ning järsku sain Hiv'i(kas siuke asi on ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Tuleb küll kõne alla nakatumine HIV positiivse verega koos olnud süstlanõelaga. Teie kirjast saan ma aru, et Te pole sugugi kindel, kas see võis üldse süstlanõel olla. Igal juhul tasuks arstil lasta teha ...

Loe edasi

Hiv!

Tere mul on küsimus,kui kaua on hiv-positiivse veri nakatumisvõimeline,n.kui ta n on kuskile ära kuivanud ja mu limaskest ,mis on vigastatud puutub sellega kokku,kui suur on nakatumistõenäosus?Nahk pealt ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Vähemalt neli nädalat.

Loe edasi

HIV

Tere

Küsimus järgmine- kas HIV- i on võimalik avastada ka tavalisest veenist võetud vereproovist (koguvere proov) või mingist muust mitte spetsiaalselt antud viiruse avastamiseks tehtud proovist?

Vastas dr Heli Raudsepp

HIV analüüsi tehakse veeniverest,kuid ainult siis, kui inimene seda ise soovib.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi