villid sõrmedel 17.07.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen 22-aastane naisterahvas ja mulle teevad muret "villid" sõrmedel. Need nn villid asetsevad kobaratena sõrmede vahel ja pealpool. Villid on väiksed ja läbipaistvad. Nad "kasvavad" u nõelapea suurusteks, lähevad katki (välja tuleb läbipaistev vedelik) ja seejärel nahk kuivab ja hakkab ketendama.

Probleem on juba aastaid, mille jooksul villid on vahel ilma igasuguse sekkumiseta ära kadunud. Nahaarst on määranud mulle ka määrimiseks salve, kuid suurt pole need aidanu. Viimasel ajal on aga villid jälle vohama hakanud ja olen tähele pannud, et eriti "soodsalt" mõjub neile muld ja päikesepaiste.

Kas tegemist võib olla mingisuguse allergiaga?

Tänan vastuse eest! Pille

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Allergia see ehk ei ole, aga peopesadesse ja sõrmedele tekivad villikesed, kui on tegemist nn. düshidroosiga e. higinäärmete reaktsiooniga ärritusele, mis ei pea ilmtingimata väga tugev olema. Sagedamini esineb see probleem inimestel, kes on emotsionaalselt nn. seespidiselt kõiki väga läbi elavad. Aidata saavad rahustid või isegi depressiooni vähendavad preparaadid.

Päris esialgu soovitan teil apteegist osta Hidrofugal kreemi ja määrida kaks korda päevas. Vajalik on selle regulaarne ja pikaajaline kasutamine.