Allergia - valged/punased laigud nahal 25.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on kaks muret.
Eelmise aaste suvel tekkisid põskedele valged laigud ( peale päevitamist)
Selle aasta talvel on näole tekkinud ketendavad laigud ( ei sügele ega puneta).
Kui on tuuline ilm siis tekivad või muutuvad need laigud tumepunaseks/lillakaks.Millega võib olla tegemist ja millist näohooldust soovitate?Näonahk on muidu päris heas korras ning ei ole varem ( k.a puberteedieas) tekitanud mingeid probleeme ( punnid,vinnid jne :) ).
Küll aga on nina kõrval ja põskedel kuperroosat.

Ka silmad jooksevad vett ( näiteks tuule käes või kui silmi liialt pingutada - lugeda väikest kirja vms).Silmalaugudele on tekkinud ketendus
( 2003 sügisest).Nahaarst arvas, et tegemist on kontaktallergiaga mida põhjustab ripsmedušš. Lõpetasin dekoratiiv kosmeetika kasutamise ja asi läks palju paremaks kuid päris ära ei ole kadunud.Näiteks kui ei kasuta kreemi kohe peale näopesu siis hakkab silma pealne tugevasti ketendama.
Allergia teste ei pidanud nahaarst vajalikuks.
Viimasel ajal ei saa koera/kassiga ühes toas olla, sest tunub nagu miski kõditaks kurku( nagu oleks karv kurgus )

Tänan ette vastuse eest

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ühinen Teie nahaarsti poolt diagnoositud kontaktdermatiidi diagnoosiga.
Tundliku ja kuiva naha puhul ongi oluline kreemi kasutamine peale näo pesemist, sest vesi kuivatab nahka. Kuna vananedes naha kuivamine ainult süveneb, siis tuleks arvstadada naha toitmise vajadusega pesemise järgselt kogu elu jooksul.
Kui Teil on tekkinud kahtlus, et olete allergiline koera- ja/või kassi karvade suhtes, siis seda tüüpi allergia olemasolu on võimalik määrata vastavate testidega. Soovitan pöörduda allergoloogi vastuvõtule.