Kui nakkav on küüneseen? 25.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kandsin ühe inimese kingi, kellel on varbaküüneseen. Kingad olid üsna ebamugavad ja kinnised, kandsin neid vaid ühe päeva.
Kui tõenäoline on, et olen nüüd nakatunud küüneseenega? Millal see haigus võib avalduda? Kas ma peaks nüüd arsti juurde minema ja mingit ravi küsima?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui jalanahale mingeid muutusi ei ole tekkinud, ei ole paanikaks põhjust. Küünte muutused tekivad tavaliselt peale nahamuutsi.
Peske jalgu korralikult, iga kord kuivatage ükshaaval kõik varbavahed ja kandke lõpuks jalgadele mõnd urea (kusihappe) sisaldusega jalakreemi, näit. Linola Urea või Eucerin uureaga. Kui aga varvaste vahele on tekkinud mingeid nahakettusid või haudumust, pöörduge nahaarsti poole.