Kas tegemist tupeseenega? 18.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tupe ava piirkond kipitab, nahk laiguti punetab ja on väga kuiv, ka esineb sügelust. On ka kerge valgevoolus, kuid see pole tugev ja pole ka halba lõhna. Varasemast on koju jäänud mõned ravimid, mida seene korral sai kasutatud. Seegi kord kasutasin Diflucani ja ka kreemi, kuid ebameeldiv tunne ei taha kuidagi järele anda. Tarvitan ka regulaarselt antibeebipille, hiljuti sai just ka pille vahetatud. Kuna arstile niipea ei pääse, ehk oskate soovitada mida võiks teha olukorra leevendamiseks.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Võimalik, et tegu on tupeseenega. Kuna aga praktiliselt kõik seenhaiguse raviks mõeldud preparaadis nõuavad retsepti, siis ma ei näe küll võimalust kuidas ilma arsti juurde minemata Teid aidata saab.