solaarium ja neurodermiit 17.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr Liiv, praegu olen 27aastane, aastaid olen olnud neurodermiidi probleemidega, kohati oli olukord täitsa halb ja naha asemel oleksid justkui soomused, nahk koorus koguaeg jne. Olukord hakkas kuidas iseenesest paremini minema vanusega, viimaseid 3-4 aastat suuri probleeme pole olnud. Hiljuti. st paar kuud tagasi olid tekkinud paar pisikest löövet, mis ei tahtnud üle minna, abi sain eloconiga - kahe päevaga oli korras (kasutamist ei kuritarvita, ainult vajadusel ja kord päevas).
Muid nahavigastusi vms hetkel pole, nahk ei ole üleliia kuiv, kui pärast pesemist ei kreemita, ei ole suurt probleemi (kunagi tähendas see täielikku piina).
Küsimus on aga selles, kas ma tohiks sellise nahaga solaariumi minna? Pole kunagi solaariumis päevitanud. Viimati küsisin arstiilt nõu/luba ja sain eitava vastuse aastaid viis tagasi. Tahaks ilusamat jumet (pluss seljale on tekkinud vistrikke, suvel ei ole sellist probleemi kunagi). Kui jah, siis mis nõuetele peaksid solaariumilambid vastama ja kui tihti ja kui kaua võib korraga solaariumi külastada.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Väheldase ja mõõduka atoopikdermatiidi puhul on ultraviolettkiiritus näidustatud. Sobilikud on lambid, kus on nii UVA kui UVB lainepikkused.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

neurodermiit ja juuste väljalangemine


1.Alates lapseeast olen kasutanud hormoonsalve-vene ajal Flucinari, praegu
Cutivate kreemi. Kvartalis ikka üks 75 g tuub kulub ära küll. Põhjuseks
täiskasvanuna on stress, probleemid ...

Vastas dr Sirje Liiv

1. Võibolla tuleksid kasuks apteegis müügilolevad vananevale näonahale mõeldud tabletid (näiteks Imedeen või Viviscal ). Seda muidugi juhul, kui teil ei esine preparaadi komponentide vastu allergiat.
Loe edasi

neurodermiit ja solaarium

tere, kas solaariumis tohiks päevitada neurodermiidist terveks saanu? Olen 27.a naine, suuremaid probleeme nahaga pole 3-4a aastat olnud. vahest on väiksed lööbed, kasutan siis 0,1 eloconi. Ette tänades~!

Vastas dr Heli Raudsepp

Solaarium pole Teile vastunäidustatud, kuid ärge sellega liialdage, sest nii panete aluse naha fotovananemisele.

Loe edasi

solaarium

avisin endal hiljuti sügelisi ja praegu ilmselt on järelsügelus (peale ravi pole sügelus päris ära kadunud veel). Alustasin solaariumi kuuri. Salongist koju jõudes nagu sügeleks jälle. Kas solaarium on ...

Vastas dr Sirje Liiv

Solaariumil on vähene nahka kuivatav toime, samuti on kuivatava toimega ka sügelise ravimid. Praegu tuleks nahka säästa isegi liigsagedasest pesemisest ja kasutada kehakreeme.

Loe edasi

solaarium

tere. mul väike küsimus. kas solaarium rikub väga nahka? on ta kahjulikum kui tavaline päike? Võib ta tekitada mingeid nahahaigusi? ( rohkem kui päike)

ette tänades

Vastas dr Heli Raudsepp

Solaariumiga liialdamine võib olla sama ohtlik ja nahka rikkuv kui päikesegagi liialdamine.

Loe edasi

Dalacin ja Skinoren + solaarium

Tere! Kui kasutan akne raviks Dalacini ja Skinoreni siis, kas solaarium on lubatud? Küsin, sest lugesin, et solaariumit tuleks vältida, kui võetakse antibiootikume ja Dalacini infolehel oli, et see baseerub ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Vahetult enne solaariumisse minekut ärge kasutage ravimeid aga muidu võite küll.

Loe edasi

solaarium

TereKüsimus järgmine: hakkasin solaariumis käima (3 X olen käinud), umbes 10 minutit lampide all on kõik korras, kuid siis hakkavad lõualuud krampi kiskuma ja hingamine raskeneb, ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ma ei ole varem kokku puutunud selliste sümptoomidega solaariumi külastuse ajal. Solaariumis käimisega ei tohiks liialdada- ekspositsiooniaja pikkus on sõltuvuses nahatüübist, mille peaks oskuslik solaariumipidaja ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi