Ära tüüdanud komedoonid näol 16.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 24 a. ja olen hädas olnud oma näonahaga juba 10 aastat. Suuremad villilised, mädased punnid on enamus küll taandunud, kuid komedoonidest ei saa kuidagi lahti. Erinevalt mädastest punnidest olen ka "musti täppe" pigistanud, kuid nahk muutub sellest veel hellemaks ja laiguliseks. Kas on võimalik kunagi neist komedoonidest ka lõplikult vabaneda ja millistel meedotidel? Olete kirjutanud, et need tekivad erinevatel põhjustel, kuid millistel siis? Nahaarstide vahet olen ka juba 8 aastat jooksnud ja proovinud kõikvõimalikke nende poolt välja kirjutatud ravimeid, kuid lootusetult.
Ette tänades, murelik neiu

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie vanuses on komedoonid akne väljendusvormiks ning nendest vabanemiseks tuleb kasutada regulaarselt komedoone lõhustavaid ehk komedolüütilise toimega kreeme, mida tuleb aeg -ajalt ka vahetada parema ravitulemuse saamiseks. Soovitan jääda ravile ühe kindla nahaarsti juurde ning regulaarselt (~iga kahe kuu tagant end näitamas käia). Ainult arsti ja patsiendi hea koostöö tagab eduka akne ravi.