kondüloomid 15.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Küsin, kas kondüloome on kerge arsti poolt väliselt diagnoosida? Kahtlustasin neid enda puhul ja naistearst ütles peale läbivaatust, et pole siin mingeid kondüloome. Ometigi endale tundub miski kahtlane. Kas pap-analüüs annab kindlama vastuse. Internetis on küll mõnongaid pilte, kuid kondüloomi tüübid ja välimus on ju erinev.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teravaid kondüloome on suhtelislelt lihtne arstliku läbivaatuse käigus visuaalselt diagnoosida, mistõttu on täiesti loomulik, et Teie arst andis vastuse välise vaatluse tagajärjel.

PAP uuringu tegemine pole teravate kondüloomidega seonduvalt üldse oluline kuna teravad kondüloomid on igal juhul healoomulised moodustised ja neil pole seost emakakaela vähi riski tõusuga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kondüloomid


Tere!
Mul diagnoositi kondüloomid ja saan ka ravi. Mida ma edaspidi peaksin oma elus seoses nendega silmas pidama? Eriti mis puudutab seda, et ma kedagi ei nakataks!

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teravad kondüloomid on nahal esinevad healoomulised moodustised, mis tavaliselt alluvad väga hästi ravile. Nagu iga viirushaigus, võivad ka teravad kondüloomid korduda. Kui nahal vastavaid moodustisi ...

Loe edasi

Condyloma


Tere,

mis on condyloma ja millisel kujul ta avaldub naistel.

Aitah

Vastas dr Heli Raudsepp

On olemas laiad ja teravad kondüloomid. Laiad süüfilise korral ja teravad HPV viiruse korral. Mõlemad on sugulisel teel edasikantavad. Teravad kondüloomid kujutavad endast nahanäsakesi. (ilmselt Te neid ...

Loe edasi

Kondüloomid

Kui kaua ei tohi pärast ravi vahekorras olla? Ravi kodune Wartec tootega.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui teravad kondüloomid on täies ulatuses eemaldunud, siis pole mingit vajadust vahekorrast hoidumiseks.

Loe edasi

Kondüloomid

Kuidas diagnoositakse kondüloome, milline on efektiivseim ravi ja kuidas mõjutab see haigus järglaste saamist, mõtlen siin seda, et kui haigus on varajases staadiumis avastatud ja ravitud?

Kuidas ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Marko!
Loomulikult on võimalik ka endal ise teravaid kondüloome diagnoosida kui teada kuidas nad täpselt välja näevad.
Aga loomulikult pole mitte igasugused moodustised nahal teravad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi