Herpes 13.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Sain ohatise viiruse esimest korda ca 1,5 a tagasi. Herpes lõi välja vasakul kannikal ja siis üks kord ka intiimsel piirkonnal hõlmates osaliselt suuri häbememokkasid. Õnneks rohkem pole sinna seda tulnud kuid kannikal on stabiilselt üks aktiivne ja siis vahel samal ajal teine paraneb ja kolmas hakkab tekkima. Olen kasutanud erinevaid apteegis müüdavaid salve (vist-Acic ja sama toimega muid) kokku kolme erinevat. Kord kirjutas arst välja mulle ca 450kr maksvad tabletid mida tuli mitu korda päevas võtta ja vist 5 päeva järjest. Kahjuks aga saabus ohatis kannikale ca nädala pärast uuesti. Aeg ajalt vaevab see mind kuus korra siis jälle nädalas paar korda, vahel aga õnnestub paar kuud järjest ilma hakkama saada. Nüüd kirjutati mulle Acycloviri mida küll pole veel välja jõudnud osta kuid arvestades kõike eelnevat siis ega usku suurt neisse pole. Sest pole vahet olnud kas määrid end sööd midagi või ei tee midagi - ära kaovad nad ikka sama kaua ja tagasi tulevad samuti sama kiiresti. Samuti pole olulist vahet on suvi või talv - aastaringselt vaevlen nende käes.
Kahtlustan juba et olen mingil seletamatul kombel vägagi vastuvõtlik säärastele tüütult tülikatele haigustele, lisaks sellele vaevab mind tihti seenhaigus mis on teadaolevalt täna ravimatu ja suus ebameeldivad valged laigud mis tekkivad ka lihtsalt hambaharjaga kogematta pestes tokisdes limaskesta.
Kõik need aktiveeruksin nagu imuunsüsteemi nõrgenemisel kuid erilisi tervisehäireid mul pole. Ei ole ma külmetanud, pole palavikku olnud, no stressi natuke võibolla on (töökoormus on suur ja päevad venivad pikaks). Kontoritöö ja värske õhk ja sport pole just igapäeva kaaslased :)
Kas on lootust kuidagi herpesest vabaneda või vähemalt hoida teda kontrolli all e. põdeda seda vähem?
Kas ma võin saada uue nakkuse kantud riietelt? - kuna ta tuleb samasse kohta ja eelnevalt villi purunemisel on see ju imendunud pükstesse ja igasugu teksapükse ei pese ma iga päev.
Oskate nõu anda kas ma peaks mingeid teste tegema või mingi eriarsti poole oma murega pöörduma? On sellelel üldse lahendust/leevendust?
Teid ette tänades ja edu soovides,
Kätlin

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie puhul tuleb arvesse herpese supressioonravi. Täpsemaks informatsiooniks ja retsepti saamiseks tuleks Teil vastuvõtule tulla.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Herpes jalal

Mul on jala peal herpes (väike laik). Kui see eelmine kord esines, kadus iseenesest ära, ilma ravimata. Kas seekord oleks vaja seda ravida? Korduma jääb ta ju nagunii kui viirus veres on.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Miks te arvate, et see laik Teie jalal on herpeetiline?

Loe edasi

herpes

Partneril on herpes. Kas see tähendab, et suguühe on võimalik ainult kondoomiga nüüd ja igavesti?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui Teie partneril on genitaalherpes ja Te ise pole veel nakatunud (väga sageli esineb GH-sse nakatunu partneril asümptomaatiline HSV infektsioon), siis on tõesti võimalus, et Teie nakatumine võib toimuda ...

Loe edasi

herpes

Kas võib genitaalherpesele peale panna huuleherpese ravimit Zovirax.? Milline oleks tagajärg?

Vastas dr Heli Raudsepp

Genitaalherpest ravitakse tablettidega (Valtrex, Acyclovir). Määrimisest kasu ei ole.

Loe edasi

Herpes

Mu tüdrukul on huuleherpes. Kas see levib ka suudlemise teel ?
Kuidas üldse levib ?
Kui sugulise vahekorra ajal kasutada kondoomi, siis see ei tohiks ju levida ?

Vastas dr Heli Raudsepp

Huuleherpes võib levida suudlemise teel.

Loe edasi

herpes

Tere, mis arsti amet tegeleb haigusega nagu herpes ( keha peal).Kas see on mingi infektsiooni arst või naha arst või see on immunoolog.?
Ette tänades.

Vastas dr Heli Raudsepp

Nahahaiguste arst.

Loe edasi

herpes?

Tere. Nimelt selline lugu : elukaaslasel tekkisid seljanahale selgroo kohale äärmiselt sügelevad kublad või villid. Minule meenutasid need veidi mul endal kunagi põetud nõgestõbe. Perearst ütles aga, et ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Herpesviirusi on palju erinevadi liike ja nad võivad põhjustada vägagi erinevaid haigusi nii genitaalidel, nahal, närvisüsteemis kui ka mujal organismis.
Valulikud villid nahal mõne närvi leviku ...

Loe edasi

herpes väikelapsel

Tere!
Minu mure on selline: minu lapsel tekkis herpes esimest korda, kui ta oli 1 aasta ja 9-kuune. Käisin oma murega perearsti juures, kes soovitas järgmine kord, kui herpes tekib, pöörduda lastehaiglasse ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Ei pea tingimata infektsionisti vastuvõtule minema. Peate teadma, et herpes jääbki korduma. Teie võiksite jälgida, kui sageli herpes korduma hakkab. Kui häirivalt sageli, tuleb hiljem kõne alla tablettravi, ...

Loe edasi

naha-ja suguhaigused

Kas tavaline herpes, mis esineb huultel võib levida ka suguelunditele? Kas see on üks ja sama viirus?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Suguelunditel esinevat herpeetilist löövet põhjustab tavaliselt HSV-2 ( Herpes Simplex Virus tüüp 2 ) ja huultel esinevat löövet HSV -1 ( Herpes Simplex Virus tüüp 1).Aga umbes 10% juhtudest võib HSV-1 ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi