Jalad higistavad 13.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20 aastase noormehe ema. Poiss on mures oma higistavate jalgade pärast. Kui ta istub loengus, siis juba hommikuti kohe lähevad jalad kuumaks ja higistavad. Kannab nahast korralikke kingi, mitte pakse talvesaapaid. Äkki on mingi tõhus ravim ja kas aitavad mingid spetsiaalsed sokid?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Apteegis on olemas mõned jalgade desinfitseerimiseks (jalaseene vältimiseks) mõeldud vahendid. Neil on ka higistamisvastane toime.