naha probleem 12.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

ma olen 15- aastane tüdruk, kelle otsaesisel esineb väga palju ummistunud poore. kui ma käega katsun tunnen, et see on väga muhklik. ma pesen nägu väga korralikult mustusest see ei saax olla. esineb ka väga palju musti täppe. otsaesisel, lõual ja ninal. milliste vahenditega ma peaksin ennast pesema et ummistunud poorid ära kaoksid.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Mustusest see tõepoolest ei ole. Tegemist on akne komedoosse vormiga. Seda tuleb kindlasti arsti juures ravima hakata, vastasel korral võib akne areneda edasi, minnes mädavistrikuliseks.