Papilloomviirus 12.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen nakatunud papilloomviirusesse, kondüloome veel pole. Kas olen õigesti aru saanud, et minu edaspidised partnerid nakatuvad igal juhul viirusesse, kui on minuga vahekorras ilma kondoomita, olenemata, kas kondüloomid on aktiivsed või mitte? Kas oskate öelda ligikaudset võimaluse protsenti haigestuda emakakaelavähki? Kas papilloomviirus on sama ohtlik, kui b-hepatiit ja HIV; on nad ju liigitatud samasse viiruseklassi?Kas peaksin viirusest tingimata teavitama oma eelmist partnerit, kellelt selle sain?
Tänades ootan vastust.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Edaspidised partnerid võivad kas nakatuda või mitte nakatuda. Emakakaela vähki ei tekita mitte kõik papilloomiviiruse tüübid. Haigus ei ole sama ohtlik kui B-hepatiit ja HIV. Mis puutub teavitamisesse, siis keegi Teid selleks kohustada ei saa- see on Teie otsustada.