Molluskid 1,5 a lapsel 11.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Nahaarst diagnoosis lapsel molluskid (asuvad ühe külje peal ning neid on peenelt päris palju) ning määras raviks küroteraapia, täpsemalt külmutamise. Külmutasime 2 nädalat tagasi. Õde soovitas veel briljantrohelisega järgmistel päevadel määrida. Tema sõnul peaks ühest korrast külmutasmisest piisama.
Mina paraku muudatusi ei näe.

Kuna nii väikesel lapsel oli kõiki peenikesi punnikesi suhteliselt raske üle tupsutada (lõpuks suure kisa ja rabelemisega), siis mida järgmisena ette võtta? Mulle tundub, et nad lähevad juba käe alt edasi.
1) Kas külmutada veel. Võib-olla oleks võimalik lämmastikku koju saada, kuna kodus ise tupsutades on laps ju rahulikum
2) Või on veel mooduseid nende raviks.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Molluskid ei taandu kõikidel patsientidel peale ühekordset külmutamist, vaid vajavad kordusprotseduuri. Kodus see võimalik pole. Teine moodus molluskitest vabanemiseks on nende sisu välja pigistada. Briljantraoheline pole vajalik.