kas nahahaigus_ 09.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mu 16 aastasel pojal on probleem punetava näonahaga.Põsed ja isegi kõrvalestad värvuvad aeg ajalt tumepunaseks ja sellega kaasneb naha kuumenemine.Tegu pole tavalise punastamisega,sest punetus tekib suvalistel aegadel klassis istudes või kodus ja kestab umbes tund aega,siis hakkab tasapisi kaduma.Aeg ajalt kaasneb sellega ka silmade kipitus ja vee jooksmine silmadest.Allergiatest näitas allergiat porgandi,kassikarvade ja padjasulgede vastu.Näonaha loomulik värvus on tal üsna hele.Perearst tegi vereproovi,mingit põletikulist protsessi ei tuvastatud.Kas on tegu mingi nahahaigusega või peaks hoopis mõne teise arsti poole pöörduma_Aitähh!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kahjuks ei saa sellise probleemi puhul, mis kujutab endast vaid ühte sümptomit, midagi üheselt arvata. Ainuüksi küsitluse käigus võib selguda veel olulisi asjaolusid. Seetõttu oleks nahaarsti konsultatsioon vajalik. Milliste spetsilistide konsultatsiooni veel vaja võib minna,selgub siis.