klamüüdia 06.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mure selles et aastat 6-7 tagasi põdesin ma klamüüdiat, mis väljendus kripeldustes urineerimisel.
Käisin seda ravimas, kuid ravi ajal toimus veel kontakt inimesega kellelt arvasin selle saavat, mäletan et sain siiski haigusest justkui lahti, kuid kahtlused jäid.. mõni aeg hiljem on tollane partner väitnud et on mult mingi põletiku saanud. Mispeale läksin uuesti aastaid hiljem kontrolli, siis justkui klamüüdiat ei avastatud, küll aga mingi muu põletik, uretriit vms. sel ajal üritasime juba abikaasaga last saada, rasestumist ei toimunud mitu aastat, põhjust ei leitud. Siis jälle sammud meestearsti poole, kus võeti kolme põhilisema põletiku proovid kuseteest ja kirjutati rohud, ravisime mõlemad ja naine rasestus... kuid vastust kas olen terve ma ei ole otseselt kuulnud, nüüd märkasin et 4 kuusel imikul on sageli rähma ja silm märg, tekkis hirm et äkki on see silmapõletik ja sellel on seos kunagi põetud klamüüdiaga.. endal mul pole kunagi peale algust mingeid vaevusi olnud, kuid kahtlus kripeldab, äkki kujutan kõike ette?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Oluline on teada, kui vanalt lapsel silmapõletikud tekkisid- kas kohe peale sündi või alles neljandal elukuul esmakordselt. Kui varem ei ole probleeme olnud, siis neljakuuselt on vähetõenäoline, et Teie kahtlustel võiks alust olla. Kui aga mure ei anna asu, võite silmaarstil lasta teha vastava uuringu.