henna tatoveering 28.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Liiv

Ma ei tea, kas ma pöördusin õige inimese poole, aga mul oleks paar küsimust henna tatoveeringu kohta:
1. Kas henna tatoveering on nahale kahjulik ?
2. Kas henna tekitab allergiat ? kui jah siis kui suurel määral?
3. Lugesin, et henna tatoveeringut võib ka kodus teha ... Kas siiski on parem lasta teha see kuskil korralikus salongis ?
4. Kui kaua püsib henna tatoveering peal?

Ette tänades, Liisi

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Otseselt see kahjulik ei ole. Kui inimesel on pärilik eelsoodumus allergiatele, oleks õigem tatoveeringuid vältida. Kunagi varem oli siisnseski rubriigis küsimus allergiat põhjustanud tatoveeringust. Nii et seda tuleb ette, kuid kui palju just, täpselt ei tea. Parema vastuse nendele küsimustele saate kindlasti salongist, kus nende probleemidega tegeldakse iga päev.