Millal tulla kontrolli 27.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 33.a. mees. Oli 2 nädalat tagasi välismaal reisil olles oraalne vahekord ilma kondoomita. Millal peaks tulema kontrolli ja millistesse haigustesse võin olla nakatunud. Siiani mingeid kaebusi ei ole.
Ette tänades,
P.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Enamik sugulisel teel levivaid haigusi võib levida ka oraalseksi kaudu.
Kuna uuringud süüfilise ja HIV-infektsiooni suhtes ei muutu positiivseks varem kui võimalikust nakkusest on möödas vähemalt kolm nädalat, siis oleks optimaalne tehagi uuringud kui oletatavast nakkusest kolme nädala möödumisel oletatavast nakatumisest.