Mükoplasma ja rasedus 19.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Sain hiljuti teada, et mu partneril diagnoositi mükoplasma, st. nakkusallikas peaksin olema mina. Ise ma sellest teadlik pole, mingeid analüüse selle kohta ka vist raseduse alguses ei tehtud. Lugesin netist, et haigus võib tekkida nn. iseenesest. Hetkel olen 12. nädalat lapseootel ja tahaksin teada, mida selline haigus nüüd minule kaasa toob ja kui suur on oht rasedusele. Leidsin kirjandusest, et ka raseduse katkemise ja mükoplasma vahel on seos olemas. Kas peaksin koheselt pöörduma arsti poole, et saada ravi? Tänan.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Urogenitaalsed mükoplasmoosid võivad aga ei pruugi levida sugulisle teel. Seega pole mingit alust väita nagu oleksite Teie antud juhul nakkusallikas.
Soovitaksin Teil minna oma günekoloogi vastuvõtule vastavate analüüside tegemiseks ja vajadusel raviks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

mükoplasma

Tere!

Minul diagnoositi mükoplasma ja ravimid sain nii mina kui ka partner. Kuu aja pärast on järelkontroll. Siiskil tekkisid mõned küsimused:

1)Saan ma õieti aru, et mükoplasma ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Mükoplasmade roll haigustekitajatena on küsimus,mille kohta on avaldatud erinevaid seisukohti.On leitud,et täiesti tervetest naistest kannab 60%oma genitaaltraktis Ureaplasma urealyticumi ja 20%Mycoplasma ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: