Hiv-testid 22.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas Tartu laboris on võimalus määrata Hiv-i verest RNA-d määrates.Lugesin kuskilt,vist internetist,et see annab vastuse 2 nädalat peale võimalikku nakatumist.Antikehade tekkeks kulub ju 3 kuud.Tallinnas kuuldavasti sellist testi praegu ei tehta.Küsimus:on selline asi üldse olemas,kas seda Eestis tehakse?Kui kindlalt annab vastuse,s.t.mitu %.Hind ei ole oluline.Arvan,et paljud oleks võimalusel sellisest asjast huvitatud,sest muidu peab ju 3 kuud närvesöövalt ootama.Ja kui selline võimalus on olemas,kas saab siis Tallinnas vere anda ja see lasta Tartusse laborisse transportida.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksisKahe nädalaga saab HIV viiruse olemasolu määrata molekulaarset meetodit kasutades.

Kahjuks pole praegu Eestis võimalik HIV viirust molekulaarsete meetoditega määrata,aga see on ainult aja küsimus kui selle meetodi kasutamine ka meil võimalikuks saab.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HIV testimine

Tere!

Kui testid on tehtud anonüümses kabinetis 11,5 ja 13,5 nädalat peale võimalikku nakatumist ja on olnud nii HIV-ile kui süüfilisele negatiivsed, kas siis on see kindel, et kumbagi nakkust ...

Vastas dr Heli Raudsepp

Suure tõenäosusega olete terve.

Loe edasi

hiv ja testimine

Olen juba viimased 4 kuud olnud täiesti endast väljas pärast juhuslikku üheöösuhet, mis oli kohutav viga. Hakkasin pärast seda nimelt ülejärgmisel päeval köhima. Tegemist oli vastikult kuiva köhaga ja ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Usun, et kui nakatumise võimalusest on möödas rohkem kui neli kuud, siis pole Teil küll vaja muretseda võimaliku HIV nakkuse pärast.

Eestis saab teha uuringuid ka HIV-2 suhtes, aga selleks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi