Hiv-testid 22.06.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas Tartu laboris on võimalus määrata Hiv-i verest RNA-d määrates.Lugesin kuskilt,vist internetist,et see annab vastuse 2 nädalat peale võimalikku nakatumist.Antikehade tekkeks kulub ju 3 kuud.Tallinnas kuuldavasti sellist testi praegu ei tehta.Küsimus:on selline asi üldse olemas,kas seda Eestis tehakse?Kui kindlalt annab vastuse,s.t.mitu %.Hind ei ole oluline.Arvan,et paljud oleks võimalusel sellisest asjast huvitatud,sest muidu peab ju 3 kuud närvesöövalt ootama.Ja kui selline võimalus on olemas,kas saab siis Tallinnas vere anda ja see lasta Tartusse laborisse transportida.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kahe nädalaga saab HIV viiruse olemasolu määrata molekulaarset meetodit kasutades.

Kahjuks pole praegu Eestis võimalik HIV viirust molekulaarsete meetoditega määrata,aga see on ainult aja küsimus kui selle meetodi kasutamine ka meil võimalikuks saab.