genitaalherpes ja vahekord 18.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Selline mure, et tutvusin noormehega ja tal on genitaalherpes, mis ei ole avaldanud mingeid tunnusmärke (vereproov näitab positiivset, aga märke ei ole). Tahaksin teada igasugust infot vahekorra kohta. Kuidas g.herpes täpselt võib üle kanduda? Tean et kondoomi peab kasutama vahekorra ajal ja suuseksi ajal. AGA->
1. Kuidas on lugu suudlemisega? Mis siis kui on huultel nt haav?
2. Tema mulle võib ju suuseksi ilma kaitsevahendita teha (mul tehtud test, et ma mingeid suguhaigusi ei kanna)?
3. Kas sperma võib sattuda minu peale? (niisama nahale jah, aga nt kogemata genitaalpiirkonda või haavataolise asja peale)
4. Kas käeseksi tehes võib selle sama käega minu tuppe minna?
5. Kui ei ole suguti sisenemist tuppe (nt eelmäng), kas genitaalid võivad otseselt kokku puutuda (hõõrudes)???

Kas te peale selle teate mõnda infoallikat (raamat, netilehekülg), kust saaks rohkem ja täpsemat infot genitaalherpese kohta??? (eesti või inglise keeles) Teie e-raamat on küll hea, kuid ei rahulda mu infonälga.

Ette tänades,
Murelik neiu, 22

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1. Herpesinfektsioonid võivad levida suudlemise ajal.
2. Ei saa välistada HSV infektsiooni levikut suuseksi ajal kuna nii HSV-1 kui ka HSV-2 võivad lokaliseeruda nii genitaalidel kui ka suus/huultel
3.Kui Teil on haavand või haavanditaoline moodustis, siis on nakkuse oht igal juhul olemas, kuna GH võib olla nakkav ka viiruse asümptomaatilise eritumise ajal mil patsendil puuduvad igasugused haigustunnused
4.???
5.???
Palun saatke mulle vastav küsimus uuesti, et saaksin Teile vastuses teatada netilehekülgede aadressid kust saaksite inglise keeles täpsemat infot (momendil pole mul need aadressid käepärast)