Päikeseallergia 13.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 27 aastane ja pea kogu oma elu ilma probleemideta alati palju päikest võtnud nii Eestis kui troopikapäikeses. 3 aastat tagasi kevadel Vahemere ääres olles tekkis aga kõige rohkem päikest saanud kohtadele lööve, mille arst Eestis diagnoosis päikeseallergiaks. Allergia kordub igal aastal, välja kirjutatud salvist erilist kasu küll ei ole. Kas päikeseallergia on täielikult välja ravitav? Loomulikult kasutan erinevaid päikeseblokaatoreid ja kõrge SPFiga kreeme, kuid alati kui rohkem päikest võtta, on allergia kohal.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõige olulisem on ravis põhjuse kõrvaldamine. Teil on põhjus teada.

On võimalik, et regulaarse naha päikese kaitsega teie kaebused jäävad vähemaks, kuid täielikku väljaravimist teile lubada ei saa. Päike ju jääb.

Ei tule arvessegi teile lubada päevitamist, mida ma aru saan te siiski teete.