sügeliste kahtlus 09.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Puutusin 15 päeva tagasi kokku inimesega (magasin tema voodis), kelle jutust pärast selgus, et tal on sügelised. Punaseid väikseid täppe ei esine mul kusagil, aga paaril viimasel õhtul olen tahtnud end käsivartelt ja jalgadelt sügada küll. Võib-olla mõjub sügeliste kartus mulle psühholoogiliselt, et tunnen, nagu mul nad juba oleks. Aga samas olen hirmul, sest elan koos elukaaslasega. Küsimus: kas nahaarst suudab ka praegu mul diagnoosida sügelisi, kui mingeid tundemärke näha pole? (Ei taha mitte kuidagi ravi edasi lükata, kui nad mul oleksid). Ja kas pean kindlasti arsti juurde minema või on apteegi käsimüügis midagi olemas, mida kasutada?
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kui te magasite koos inimesega, kes põdes sügelisi, siis olete te tema kontaktne ja peaksite läbi tegema profülaktilise ravikuuri. Apteegi käsimüügis on selleks otstarbeks olemas Nix kreem või Spregal aerosool. Kasutusjuhendit tuleb täpselt järgida.